Mozilla Firefox manevi evlatlar edindi


Sanırım Mozilla Firefox tarayıcısını bilmeyen yoktur. Uzun bir süredir ülkemizde de popülerleşmeye başlayan bu tarayıcının firması kendilerine manevi evlatlar edindi. Evlatları kim mi ?

Firefox’un Türkçe karşılığının “Kızıl Tilki” ya da “Ateş Tilkisi” olduğu düşünülüyordu, fakat Mozilla şirketi yaptığı açıklamada Firefox’un “Kızıl Panda” anlamına geldiğini belirtti, yani şimdiye kadar çoğumuz yanlış düşünüyormuşuz.

Geçen aylarda dünyaya iki Firefox (Kızıl Panda) gözlerini açtı. Nesli tükenmekte olan bu canlılar özel bakıma ihtiyaç duyuyorlar. Mozilla şirketi ise bu duruma kayıtsız kalmadı ve yeni doğan Firefox’ları evlat edindiklerini, kendilerine özel bir ortam yarattıklarını ve tüm bakımlarını üstlendiklerini açıkladı. Hatta bu sevimli canlıları ve yaşam alanlarını 7/24 canlı olarak gözlemleme imkanı sundular. Canlı yayına Firefox Live bağlantısı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yayın Cub Cam Frolic aracılığıyla ulaşıyor ve sevimli canlıları genellikle sağ taraftaki kutunun üzerinde duruyorlar.

Bazıları bu hareketin tamamen reklama dayalı olduğunu düşünüyor olsa da şahsen ben öyle veya böyle bu durumdan oldukça memnun kaldım :)

Firefox’lardan bazı kareler:

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.