Müzik dinlemeyi daha keyifli bir hale getiren oynatıcı: Dopamine

Devir her ne kadar değişmiş olsa da biliyorum ki benim gibi eski kafalı kullanıcılar için offline müzik dosyalarının (MP3, OGG vb.) yeri her zaman ayrı olacak. Bizler Winamp, Jetaudio nesliyiz ve çoğumuz Youtube, TTNET Müzik, Spotify gibi hizmetleri kullanıyor olsak da bilgisayarımızdaki binlerce müzik dosyasını severek dinlemeye, telefonlarımıza ve diğer cihazlarımıza iTunes gibi yazılımlardan bağımsız olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Winamp’tan sonra uzunca bir süre AIMP kullanmış, akabinde sırf insan gibi bir karışık yürütme algoritması bulunmadığı için Clementine‘e geçiş yapmış bir kullanıcı olarak sizleri yeni keşfettiğim, kendisi de son derece yeni olan pek şukela bir müzik oynatıcı ile, Dopamine ile tanıştırmak istiyorum.

Raphaël Godart isimli gardaşımız yapmış, bireysel bir girişim, beleş. Eleman diyor ki Dopamine’in amacı mevcut, alışılmış oynatıcılarla rekabet etmek değil, kullanıcıya mümkün olduğunca kolay biçimde müziklerini organize etme ve keyifle dinleme imkanı sağlamak. Hakikaten de söylediği gibi basit, şık bir uygulama olmuş.

Yürütülen parçalar hakkında bilgi veren notifikasyonların kişiselleştirilmesine kadar her şeyi düşünen arkadaşımız bana göre bir tek klasör tabanlı oynatma özelliğini atlamış. O olaydı iyiydi zira hayat tek tek playlistler oluşturmak için çok kısa. Bu konuyu da ben kendisine ilettim “Bakarız aga, ayıpsın” dedi.

dopamine-music-player

Bilgisayarımda 3.500’den fazla MP3 dosyası bulunduğunu ben Dopamine ile idrak ettim diyebilirim. Benim için karışık çalma olayı çok önemli, bazen bütün listeyi seçip karıştır diyorum, Vivaldi’nin Four Seasons‘ından sonra İbrahim Tatlıses’in Eşarbını Yan Bağlama‘sının çalmasını istiyorum ve fakat şimdiye kadar kullandığım oynatıcılar bu olayı adam akıllı beceremiyorlardı (Windows 10 ile gelen Groove Müzik dahil), sürekli 100 – 200 şarkı arasında dönüp duruyorlardı. Şimdi Dopamine sayesinde “Anaa bende bu şarkı da varmış” diye şaşırıyor, şen oluyorum.

Bu tadından yenmez müzik oynatıcıyı detaylı olarak incelemek ve indirip hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz:

Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

  1. Emre Pırnaz dedi ki:

    Abi dosya boyutu başını almış gitmiş mi acaba ? :)

  2. Musti dedi ki:

    Abi bu dosya boyutu ne böyle torrınta koy inmesini bekle

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir