Müzik setimin kolonlarını 2 defa patlatan şarkı: What Up Gangsta


50 Cent – What Up Gangsta
[audio:http://www.egonomik.com/mp3/rap/50_Cent-What_Up_Gangsta.mp3]
Sene 2003 veya 2004’tü, Subaşı kalıcı konutlarında oturuyorduk ve 50 Cent’in Get Rich or Die Tryin’ albümü yeni çıkmıştı. Subaşı dediğim yer gerçek anlamda dağ başına kurulmuş, 3 katlı konutlardan oluşan bir yerleşim merkeziydi ve şans o ki bizim binada o ara bizden başka kimse oturmuyordu. O dönem en büyük zevkim güne annemin bana yeni aldığı dünyanın en güzel müzik setine bu albümü takıp bangır bangır dinleyerek başlamaktı. Sırf bu yüzden aletin senesi dolmadan 2 defa kolonları patlamıştı.

Şimdi çalma listemde ne zaman bu şarkıyla karşılaşsam o günleri hatırlar mutlu olurum. O kadar seviyordum ki daha sonraları arkadaşlarımla kurduğumuz rap grubunun adını “G-Flow” koymamıza sebep olmuştu. Şarkının başında zenci İngilizcesiyle ifade edilmeye çalışılan “G-Unit50 Cent’in grupyasıdır.

Bu kelimelerin sonuna “ya” takısı getirmeyi de Azerbaycan televizyonu izlerken öğrendim. Çok güzel bir olay, İngilizce kelimeleri okunduğu gibi yazıp sonuna “ya” takısı eklediğiniz zaman Azerice oluyorlar. Devlet başkanına prezidentya diyorlar mesela, televizyona televizya. Azerbaycan’a yolunuz düşerse aklınızda bulunsun bu formülü kullanırsanız zorluk çekmezsiniz. Evde kendi başınıza denemeyin tabi.

Şarkı sözleri
Ci yünit (waa) viyee hee (waa) vi kı gettı dama pepın vi donkee (waaa)
İs goin dee (waa) kaz ayma ree (waa) fifti se yu now hav i geesdeavv!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. rufack dedi ki:

     
    Get rich or die tryin’ fiftinin yaptığı en iyi albümlerden ikincisi bana göre ve What up gangsta şarkısıda gerçekten güzel bir parça. Ama benim o albümden en sevdiğim parça 21 Questions olmuştur her zaman, özelliklede parçaya Nate Dogg’n eşlik etmesi tam bir müzik ziyafeti çektirmiştir şahsen bana.

  2. muhammet dedi ki:

    kolonlarımızın patlaması halinde egonomik.com elimizdeki ses sisteminin bir üst modelini ücretsiz olarak temin etmeyi peşinen kabul eder :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.