Mynet’in Yalancı Yüzü

Bir arkadaşım bana Mynet’e neden bu kadar yüklendiğimi sordu, kısaca deyineyim azizim; kullanıcısı olduğum dönemlerde başlayan şahsi nefretim sonradan bu portalın işini iğrenç bir ticaret mantığıyla yürütmeye çalıştığını farketmemle daha da bi arttı. Haber kisvesiyle sunduğu saçma sapan yazıların çoğu yalan veya çarpıtma olduğu gibi her on haberden üçü çıplak kadınlarla ilgili. Yani maksat abartılı/ilgi çekici başlıklar kullanarak kullanıcıyı içeri çekmek ve kocaman puntolarla yazılmış haber metinlerini çoklu sayfalara bölerek reklamlara tıklanma olasılığını arttırmak. Hemen bugün, 12 Mayıs itibariyle aynı amaç için hazırladıkları bir haberi inceleyelim ve bakalım bana hak verecekmisiniz.

Anasayfadan bir haber başlığı: “İyiki senin gibi korkak bir kocam yok
kolpa-mynet-2

Ayşen Gruda tarafından sarfedildiği anlaşılan bu sözcükleri merak edip haberin devamına tıklıyoruz, başlık yine aynı fakat metni okumaya devam ettiğimizde bu sözcüklerin aslında “Aman, iyi ki böyle bir kocam yok. Afacansınız siz, afacan…” şeklinde söylendiğini görüyoruz.

kolpa-mynet-1

Hadi bu bi tarafa haberin esas kaynağı olan Televizyongazetesi isimli sitedeki haberde zaten “korkak” sözcüğünün esamesi bile okunmadığı gibi haber zaten böyle bir hakaret üzerine kurulu değil. Eee ne bu şimdi? İnsanları aptal yerine koymak mı dersiniz, sağdan soldan haber aşırıp asparagas süzgecinden geçirdikten sonra prim yapmaya çalışmak mı…

Orijinal haber metni:
http://televizyongazetesi.com/?im=yhs&hn=33871&kw=%DDyi+ki+b%F6yle+bir+kocam+yok!

Dipnot: “Benim Mynetim” şeklinde bir slogan Türkçe ve İngilizce ortak katliamı olduğu gibi iyelik eklerinin gördüğü göreceği en büyük zulümdür :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. zekai dedi ki:

    dostum mynetten ne isityosun :D :D

  2. Emin dedi ki:

    Şşşşş beyler ayrılın bakim. Ayıp yahu.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.