Nbase likit alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Elektronik sigara sayesinde, yıllarca muzdarip olduğunuz sigara bağımlılığı probleminizden kurtulma konusunda destek alabileceğiniz, çeşitli uluslararası otoriteler tarafından ifade ediliyor. Sigarayı bırakmak isteyen ancak nikotinden vazgeçemeyenler için elektronik sigaranın makul bir alternatif olduğu belirtiliyor. 2010’lu yıllarla beraber popüler hale gelen elektronik sigara, neredeyse her kesimden tiryakinin sigarayı bırakma konusundaki tercihi olmayı sürdürüyor. Siz de e-sigara dünyasına, sigarayı bırakmak amacıyla adım atmayı düşünüyorsanız bazı terimler hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu terimlerden biri de, daha önce duymuş olabileceğiniz nbase.

Nbase Nedir?

Elektronik sigara likitini mutlaka duymuşsunuzdur. Nbase; likitlerin tabanı olarak bilinir. PG, VG, nikotin ve saf sudan ibaret olan bir karışımdır. Hatta, Nbase kelimesi içerisindeki N harfi nikotini temsil eder. Base kelimesi ise PG ve VG oranını ifade eder. Bu karışımın içerisine farklı aromalar ekleyerek likit oluşturmak genellikle tercih edilen bir yöntemdir. Meyveli, tütünlü, bisküvili ve daha birçok aroma, elektronik sigara kullanıcılarının damak zevkine hizmet ediyor. Elbette bu karışımları aromasız, yani sade bir şekilde de hazırlayabilir, tüketebilirsiniz.

Nbase elektronik sigara tüketicilerine diledikleri nihai ürüne kolayca ulaşabilme imkanı tanıyor. Aroma çeşitleri gibi PG ve VG oranları da yine tüketici tarafından belirlenebiliyor. Bir başka deyişle, nikotin miktarını ihtiyaçlarınıza göre koymanız mümkün oluyor. Bazı kişiler daha yoğun bir nikotin tercih ederek normal sigaraya yakın bir deneyim yaşarken, bazıları hiç nikotin eklememeyi tercih edebiliyor.

Nbase ile ilgili en önemli kavramlar olan PG ve VG, içim sertliği ve boğaz vurumunu ifade eder. PG arttığı takdirde hem sertlik hem de boğaz vurumu artar. VG ise daha ferah ve pürüzsüz bir içim vaat eder. Siz de sigarayı bırakmak istediğiniz için elektronik sigaraya başladıysanız PG/VG oranlarını buna uygun olarak belirlemek isteyebilirsiniz. Bu noktada, önerilen PG/VG oranının %70 veya %80 VG, %30 veya %20 PG olduğu, bu konu ile ilgili uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Nbase Nasıl Kullanılır?

Nbase hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizde, nbase’in nasıl kullanılacağı konusunda araştırma yapmaya başladığınızda evyap likitler kavramıyla karşılaşacaksınız. Kendi hazırladığınız likitler için bu tanım kullanılıyor. Nbase, tahmin edebileceğiniz üzere kendi hazırlamış olduğunuz likitlerinizde de kullanılabiliyor.

Nbase ile ilgili olarak internette birçok tarif bulabilirsiniz. Bu tarifler arasından seçim yapabileceğiniz gibi istediğiniz takdirde kendi likitinizin oranlarını kendiniz belirleyerek de oluşturabilirsiniz. Nbase esasen bir likittir, yani herhangi bir katkı maddesine ihtiyaç duymaksızın saf haliyle de tüketilebiliyor.

Nbase kullanımı çeşitli lezzetler oluşturmak için aroma eklemeyi gerektirebilir. Bu noktada, seçmiş olduğunuz aromayı önerilen kullanım miktarlarında olacak şekilde nbase içerisine katabilirsiniz. İyice karıştırdıktan sonra bir hafta veya 10 gün dinlenmeye bırakabilirsiniz. Bu sürenin tamamlanmasının ardından nbase’iniz tüketilmeye hazır hale gelecektir.

Nbase Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Nbase satın almak istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz önemli. Her şeyden önce, bu ürünü bilindik bir markadan satın almayı tercih edebilirsiniz. İnternette hakkında olumlu kullanıcı yorumları bulunan satıcıları, ayrıca nbase’in PG/VG oranları hakkındaki tecrübeli kullanıcıların yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Nbase hazırlamak istiyorsanız kendinizi korumak adına önlem almanız gerekiyor. Bilhassa kendinize likit hazırlarken nbase’e olabildiğince çıplak elle temas etmemeye özen göstermelisiniz. Takdir edersiniz ki, nikotin oldukça zararlı bir maddedir. Dolayısıyla likit hazırlarken kullanacağınız nikotinin ve diğer kimyasal maddelerin teninizle temas etmesi ortaya hoş olmayan sonuçlar çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden, eldiven, şırınga, ölçüm kapları ve damlalık kullanmayı, kendi sağlığınızı korumak amacıyla tercih edebilirsiniz.

Evyap likit hazırlarken en önemli kriterlerin başında sağlık gelir. Evyap likitte nbase olarak bilinen baz sıvısı iyi olduğu takdirde bitkisel gliserinin yüksek ısıda buharlaşması sonucu oluşan zararlı maddeler ortadan kalkar. Bu sayede, hem aromanın hem de nikotinin tadı ön plana çıkar. Elbette aroma seçimi de oldukça önemli. Piyasada çok sayıda gıda aroması bulunuyor. Bu aromalar arasından hangisini tercih edeceğiniz size kalmış, ancak aromanın su içerisinde çözünebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Ek olarak aromanın yüksek ısıya dayanıklı olması da şart.

Aroma seçimi yaparken markaların ürünlerini en iyi şekilde incelemelisiniz. Özellikle, ürünlerin içeriğinde neler olduğuna bakmalısınız. İçerisinde Acetoin ve Diasetil gibi maddeler içeren aromaları kesinlikle tercih etmemelisiniz. Bu tür ürünler aromayı zenginleştirmek adına bazı üreticiler tarafından kullanılıyor olsa da sağlık açısından son derece zararlı olduklarını belirtmemiz gerek.

Hangi Aromaları Tercih Edebilirsiniz?

Aromalar sayesinde elektronik sigara deneyiminin farklılaştırılabileceğinden söz ettik. Bu noktada, TFA aroma, Flavour Art ve Inawera gibi öne çıkan markalar genellikle e-sigara kullanıcıları tarafından tercih ediliyor.

  • TFA: ABD merkezli The Flavour Apprentice markasına ait olan bir gıda aroması. Özellikle mutfakta bu markanın gıda aroması ürünlerinin tercih edildiği biliniyor. 250’den fazla aroma çeşidiyle bilinen TFA, dünyanın önde gelen aroma üreticilerinden biri olarak anılıyor.
  • Flavour Art: İtalyan markası olarak bilinen Flavour Art, Apricot, Almond, Black Fire, Bilberry gibi aroma çeşitleriyle dikkat çekiyor.
  • Inawera: Polonya merkezli olarak faaliyetlerine devam eden Inawera; bisküvi, çilek ve tütün aromaları ile ön plana çıkıyor.

Sonuç olarak, bu üç markanın ürünlerinin, elektronik sigara kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edildiği biliniyor. Bu ve diğer markalara ait aromalar ile diğer elektronik sigara ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için Golden Kimya‘yı ziyaret edebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Tütün ve tütün mamülleri ve ayrıca elektronik sigara ürünleri sağlığa zararlıdır, kullanılmasını kesinlikle önermiyoruz. Bu yazı, sigarayı bırakmak isteyen halihazırdaki sigara kullanıcılarının, bu süreçte tercih edebilecekleri yöntemlerden biri olduğu uluslararası otoriteler tarafından ifade edilen elektronik sigara ve likitleri hakkında bilgiler içermektedir. Herhangi bir öneri veya teşvik niteliği taşımamaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir