Need for Speed World

need-for-speed-world-2Electronic Arts tarafından oyun dünyasına kazandırılan ve artık yarış oyunları arasında efsane haline dönüşen, her geçen sene farklı bir oyunu ile karşımıza çıkan Need For Speed serisi bu defa online versiyonu ile karşımızda. RPG ögeleri ile harmanlanmış farklı ve kaliteli yapısı ile dikkat çeken Need For Speed World geçtiğimiz aylarda kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Geliştirici firmanın yapmış olduğu açıklamaya göre oyuna ücrestsiz olarak kayıt olunabilecek fakat bazı özelliklerden faydalınamayacak. Bu özelliklerin başında ise tabi ki kariyer modu geliyor. Ücretsiz olarak oyunu oynayan oyuncular kariyer modunda sadece 10. seviyeye kadar ilerleyebilecek. Eğer kariyer modunu ve oyunun diğer alt modlarını da oynamak isterseniz “Starter Pack” isimli paketi satın almanız gerekecek. Bu paketin fiyatı ise 20 dolar olarak belirlenmiş. Starter Pack ile birlikte kariyer modunda 50. seviyeye kadar ilerleyebileceksiniz. 2 kişilik oyunları da içerisinde barındıran Need for Speed World sayesinde dev bir multiplayer yarış deneyimi yaşayabilirsiniz.

Oyun içeriğinden de kısaca bahsedecek olursak, öncelikle oyunun para birimini yani SpeedBoost‘u ele alalım. Bu sanal para birimi sayesinde oyun içerisinde farklı eşyalar satın alabilirsiniz. Oyunda bazı eşyalar özel olarak nakit para ile satın alınabiliyorken diğer özel eşyalar ise SpeedBoost ile satın alınabiliyor. SpeedBoost’a sahip olmak için Need for Speed hesabınız ile giriş yapmanız yeterli, çevrim içi olarak satın alabilirsiniz.

Bundan sonra oyuna girebilmek için geriye üç aşama kalıyor. Sürücü oluşturuyoruz, sürücümüze ait bir simge seçiyoruz ve aracımızı satın alıyoruz. Oyundaki gelişmiş araçlar ücretli fakat başlangıç için bir miktar nakitiniz ve seçebileceğiz bir kaç araç mevcut. Bu araçlardan bir tanesini seçerek oyuna başlıyoruz.

need-for-speed-worldOyunda rakipleriniz arasında elbette bir farkınızın bulunması gerekiyor. Bu farkı belirlemek için ise itibar puanlarınızın yüksek olması gerekiyor. İtibar puanınız takipleri atlattığınızda, yarış kazandığınızda, çekiliş kartlarını kullanarak veya hazine avlarını tamamladığınızda yükseliyor. Yani oyunda ne kadar fazla zaman geçirir, ne kadar fazla aktiviteye katılır ve kazanırsanız daha yüksek itibar puanlarına ulaşabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca itibar puanları sürcü seviyelerini yükseltmek için de kullanılabiliyor. Belirli bir itibar puanına ulaştığınızda sürücünüzün seviyesi otomatik olarak artıyor. Bu puanları ve sürücünüz ile alakalı tüm detayları sürücü profili bölümden takip edebilirsiniz.

Oyunun bir de barınak kısmı var, bu kısımda size ait araçları gözleyebilir çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz. Oyun içerisinde “H” tuşuna basarak barınağa gidebilirsiniz. Barınakta sürücünüzü başka bir araca geçirebilirsiniz veya kazandığınız nakitler ile yeni araçlar satın alabilirsiniz. Yeterli miktarda paranız olduğu sürece gelişmiş araçları satın alabilir ve rakiperinize fark atabilirsiniz. Ayrıca birden fazla sürücünüz varsa, barınakta bunlar arasında da geçiş yapabilirsiniz.

Oyunun kullanıcı özelliklerini kısaca bu şekilde özetledik. Tabiki bu tek bir makaleye sığacak bir oyun değil. Araba sınıfları, parça sınıfları, görsel özelleştirmeleri, beceri modları gibi daha onlarca ayrıntı ve seçeneğe sahip. Yarış oyunları hatta, motor oyunları kategorilerinin de bir numaralı oyunu olan Need for Speed bu MMO versiyonu ile hayranlarının gönlünde taht kurmayı başardı ve daha uzun süre de bu başarısını sürdürecek gibi görünüyor. İyi eğlenceler.

Kaynak: http://www.sunoyun.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir