Okullarda ders olarak okutulacak nitelikte bir site: Flat Design vs Realism

Yıllardır birlikte gülüyor, birlikte eğleniyoruz sevgili dostlar. Yeri geliyor gündeme ilişkin çok çeşitli konuları tartışıyor, yeri geliyor akademik mevzuları ele alıyoruz. Ama ne yazık ki hepsi buraya kadarmış. Ben, içerisinde bulunduğum meslek grubunun böyle bir zirveye ulaştığını gördükten sonra tası tarağı toplar terk-i diyar eylerim. Yani bu tür bir iş söz konusuyken “Ben de wep geliştiriciyim abiler, ehe” diye ortalıklarda dolaşmayı kendime yediremem, utanırım.

Abartma Caner nedir yani alt tarafı bir site” demeyi düşünen arkadaşlara sorarım: Sizin sadece yeşillik olsun diye araya Sitrit Faytır benzeri HTML tabanlı bir oyun yerleştirdiğiniz kaç tane işiniz var a benim ciğerlerim? Adamlar yapmışlar, orta tuşu hattırı hotturu diye iki saat döndürmek insanı yoruyor, hatta baktığınız zaman eleştirecek bir çok yönünü bulabilirsiniz ancak ortadaki iş hem görsel hem de kullanıcı etkileşimi açısından göz dolduruyor orası tartışma götürmez.

Çok pis gaza gelmiş bulunuyorum, kendimi kanıtlamam gerek. Bir süredir HTML ve jQuery aracılığıyla ufak da olsa bir oyun yapıp “Evet lan yapabiliyormuşum” demek istiyordum, an itibariyle bu isteğim on kat arttı. Grafik konusunda belki bu amcaların eline su molekülü dökemem ancak en azından kendi uzmanlık alanımda bunlardan bir eksiğim olmadığını görmem lazım…

Ha unutmadan sitemizin adresi şu: http://www.flatvsrealism.com/

Siz siteyi incelerken ben umutsuzluk ve çaresizlik içerisinde acı çekmeye gidiyorum canlarım. Yaparım demi lan? Nedir ki animate dersin şey dersin olur yani o kadar da büyütmeye gerek yok…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Muhammet dedi ki:

  sonucu hemen görmek isteyen “end” tuşuna bassın.

 2. kralizasyon dedi ki:

  Artık başka sitelerde scrool çalışmıyor :D

 3. Mert Kırımgeri dedi ki:

  bkz:gm studio

 4. ahmettatar dedi ki:

  256mb ekran kartım vardı sayende bu site yüzünden yandı Caner..:( Gereksiz deli saçması birşey nedir yani bu şimdi içerik yok birşey yok indik aşağı kadar herifler gülüyor mutlu yıllar falan bişey anlamadım ben ne anlatmak istedilerse..

 5. mesut akcan dedi ki:

  aşağı yön tuşunu da kullanabilirsiniz

 6. Mustafa Cakmak dedi ki:

  Waoow diyorum. Şuan söyleyecek söz bulamıyorum. Tasarım birde internet explorer da bile çalışıyor. vayyy be…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir