Okurlarınıza 2 TL karşılığı yalan söyler misiniz?


Bumads (Bumerang) Hürriyet’in internet üzerinde iştirak gösteren, blog yazarlarını ve okurlarını hedefleyen bir reklam platformu. Ağına dahil olan blog sahiplerine çok cüzi ücretler karşılığı reklam yayınlatmak gibi bir misyonu var ve izlenimlerime göre bu işte oldukça başarılı.

Bumads’cılar bana da zaman zaman reklam kampanyalarıyla ilgili çeşitli teklifler gönderiyorlar, henüz bu tekliflerden hiçbirini değerlendirip bloguma yansıtmış değilim çünkü bu memleketin kaliteli içerikler üreten, ayağa düşmemiş bloglara da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Hal vaziyet böyleyken az önce posta kutuma yeni bir reklam teklifi daha gönderdiler. Benden “Ece Sükan” isimli bir vatandaşın blogumu incelediğini ve bana en çok yakışacak bilgisayar renginin turuncu olduğuna karar verdiğini yazmamı istiyorlar, buna karşılık bana 2 TL vereceklermiş. Yazının başlığını ve içeriğini de benim yerime harfi harfine belirlemişler, oysa gerçekte ben ne Ece Sükan’ı tanırım ne de birileri gelip bana böyle böyle bir konudan bahsetti.

İşte bunlar benim zerre hazzetmediğim olaylar. Adamlara göre benim okuyucularıma gözümü kırpmadan yalan söylememin, pardon, halihazırda söylenmiş bir yalanı copy-paste etmemin bedeli 2 TL.

Daha fazla yorum yapmayacağım, buyrun samimiyetine güvenerek her gün takip ettiğiniz blog yazarların bu konudaki tutumunu kendiniz gözlemleyin: http://goo.gl/J36T3 (blog yazarları darılmasın gücenmesin, bu doğru bir şey değil).

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

27 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir