Ölmek için aptalca yollar (Dumb ways to die)

Türkçe olmayan içerikleri paylaşma konusundaki hassasiyetimi bilirsiniz, herkes İngilizce biliyormuş veya bilmek zorundaymış gibi davranan o kalburüstü denyolar gibi görünmek istemem. Fakat ara sıra öyle cevherler denk geliyor ki pas geçmeye gönlüm el vermiyor.

Dumb Ways to Die isimli bu güzide animasyon da onlardan biri. Aslen Avustralya Metrosu’nun bilinçlendirme kampanyasının bir ürünü. “Saçınızı yakmak, zehirli bir yılana sosisli sandviç yedirmeye çalışmak ölmek için aptalca yollardandır, tren raylarının etrafında dikkatsiz davranmak ise duble aptalcadır” şeklinde şahane bir mesajı var.

Son birkaç gündür dilime dolanan o tatlı melodisi olsun, konu mankenliği yapan zırtapoz elemanların sevimli dansları olsun pek bir hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim. Şarkı hoşunuza gittiyse şuradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Kadir dedi ki:

  İlginç ve güzel bir animasyonmuş :) Yalnız Caner kardeşim başlıktaki Dump kelimesi (yazım yanlışı muhtemelen gecenin köründe başka ne bekliyorsun ki Kadir diyorsun içinden biliyorum) dökülmek demek oluyormuş şarkının isminde Dumb diyor, senin başlık “Ölmek için yollara dökülün” gibi bir manaya geldi gece gece güldürdün beni ya :)

 2. fulya dedi ki:

  Çooook tatlılar yaaa :D

 3. kralizasyon dedi ki:

  Güzelmiş.

 4. Muhammet dedi ki:

  Ya şu ağzına diş macunu tüpü gibi birşey sıkan ne yaptı öyle anlamadım. :D ağzı açık kaldı öyle kımıldamıyor da öyle :D

 5. Caner Öncel dedi ki:

  @Muhammet Japon yapıştırıcısı içiyor :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.