Olmuyor böyle

Arkadaş bu ne sıcaktır böyle ya. Yemin ediyorum kaç gündür kolumu kaldıracak takatim yok, hiçbir şey yapmak istemiyorum. Hep birlikte imza toplayıp meteorolojiye gidelim derim, devlet bu işe el atsın çözüm bulsun, olmuyor böyle.

Hayır esmiyor da… Esse biraz nefes alınırdı da esmiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. yusuf dedi ki:

  Balkanlar da karda kışta dayadı soğuğu, yaz geldi sesi soluğu çıkmıyor. Bence Balkanlar’a yönelmeliyiz. Belki bir Balkan Antantı yapamayız; ama “Yeminle kışın Balkanlar’a küfretmeyeceğiz.” diye yemin edebilir ve bunun karşılığında yaz boyunca, öğle saatlerinde soğuk hava dalgaları alabiliriz.

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Bence Antarktikaya gidelim hep birlikte.

 3. yusuf dedi ki:

  “Bülbülü altın kafese koymuşlar. ‘Ah vatanım’ demiş.” Sonra durum böyle olmasın? Belki de orada tükürüğümüz boğazımızda donduğu an “Sahra Çölü’ne gidelim.” deyip, koca bir ömrü hep uçlarda geçirmeyelim? Ben iyice düşünme taraftarıyım.

 4. bymfy dedi ki:

  Nereye mi gitmeli ?
  Bir gün hocanın yanına köylü gelip, hoca yaz çok sıcak, kış ise çok soğuk
  Hoca cevap vermiş: Bahardan kim şikayetçi…. :)

  Bence 4 mevsim bahar olan bir ülkeye gitmek yada Karadeniz bölgesine gitmek…

 5. Uğur Dalkıran dedi ki:

  Balkanlardan gelen soğuk hava kütlesinin değerini bilemedik. ;)

 6. macit dedi ki:

  o değil de gül koklayan elemanın konuyla alakası nedir Caner :D 

 7. Caner Öncel dedi ki:

  Pek sevimli değil mi? :)

 8. macit dedi ki:

  pilavlı sohbetin aranılan adamı gibi :)

 9. topuktopuk dedi ki:

  karadeniz taraflarını-rize yi tavsiye derim.sürekli bi bahar havası var :) bi yanda yeşillikller uçsuz bucaksız ormanlar öbür yanda en koyusundan bi deniz.bi limana gidiyosunuz gün batışını izliyosunuz sonra anlıyosunuz ki herşey boş hacı :D
  harbiden güzel yerler insan ömründe bi kere gitmeli.ayrıca kiralarda harbiden çok ucuz.şöyleki
  insanlar aç gözlü falan değil.fazla gelen insan-turist olmadığı için bulduğu ilk insana evi kiralama taraftarılar.aylık 100 lira gibi bi ücrete daha önce adını duymadığınız küçük bi köyde kalabilirsiniz.öyle bi köyde geçirilen bi ay insanın ömrüne 10 yıl katıyo inanın :)

 10. ahmettatar dedi ki:

  Biryerlere gitmek çözüm değil arkadaşlar bize gerekli olan bulunduğumuz yerde ki sıcaklığı dengelemek.. Bizim patron umreye gitmişti de fotoğraflar çekilmiş orada.. Onlara bakarken birşey görmüştüm mesela onun gibi bir çözüm olabilir.. Hani sokak lambaları varya uzun bir direğin üzerine takılan onun gibi direklerin üzerine vantilatörler kurmuşlar.. Heryerde yok tabi ki ama böyle meydan gibi alışveriş merkezi yahut park gibi bir yer sanıyorum orası.. Misal öyle bir çözüm olabilir.. Yahut üzeri cam fanus ile kaplı bir şehir inşa edilebilir atlantisi resmederler ya öyle.. Çocukluğumdan beri mevsim şartlarının etkileyemeyeceği öyle cam fanus ile kaplı bir yerde yaşamayı hayal ederim.. Tabi ki cam özel bir cam olacak ve belli miktarda ışını absorbe edecek üzerindeki katmanlarda.. Bu da alternatif bir çözüm mesela..

 11. Şenol Şengül dedi ki:

  Konuyu anladık da gülü koklayan elemanı anlayamadık bir türlü,hani ne iş yaptığını bilsek anlardık da belki. Bilmediğimiz’den bir şeyde diyemiyoruz.

 12. eylül dedi ki:

  KARADENİZ memleketin bahar havasını taşıyan bir numaralı yeridir.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir