Online alışveriş her geçen gün yaygınlaşıyor


İnternetin hayatımıza daha çok girmesiyle birlikte alışveriş alışkanlığımız da değişti. Almak istediğimiz ürünlere ulaşmak eskiye oranla çok daha kolay oldu.

İnternetten alışveriş son 10 yıl içinde hızla popülerleşti. Hizmet alınan mala göre kapıda ödeme ve kredi kartıyla güvenli şekilde ödeme fırsatı sunan online alışveriş, müşteriler için kolay ve uygun alışverişin kapısını açıyor. Çoğu internet sitesinde mağaza fiyatlarından daha avantajlı şekilde satışların gerçekleşmesi online alışverişe duyulan ilginin en büyük nedeni.

Aynı zamanda internetin olduğu her ortamda alışveriş yapabilmek, farklı seçenekleri bir arada görmek ve fiyat karşılaştırmasında bulunmak, yurtdışındaki mağazalardan ürün alabilmek ve eve teslimat seçenekleri online mağazaları avantajlı kılıyor.

İnternetin ilk yıllarında online alışverişte kredi kartı numarasının verilmesine duyulan şüphe, teknolojinin gelişmesi ve bankaların ekstra önlemler almasıyla tamamen çözülmüş gibi görünüyor.

Bu bağlamda seçkin markaların ürünlerinde özel indirimler uygulayan internet siteleri, otobüs ve uçak firmalarının biletlerini satan internet siteleri, teknoloji siteleri ve yemek siparişi verilen siteler internet kullanıcılarının ilgisini en çok çeken online alışveriş siteleri olarak karşımıza çıkıyor.

2011 yılı online alışveriş açısından bir kırılma yılıydı. 2012 yılında bu trendin giderek artacağını ve zirve yapacağı düşünülüyor. Almanya gibi online alışveriş pazarının yüz milyar Euro?lar seviyesinde olduğu ülkeler ile kıyaslayınca henüz yolun çok başında olduğumuzu görebiliyoruz. Ancak ümitli olmak için yeterince sebebimiz var.

Bu bir reklamdır

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Uğur dedi ki:

    Böyle Reklama Can Kurban !
    İnternetten satış yapanların iştahını kabartıcak (ki kabardı) bi yazı olmuş teşekkürler :)

  2. Turan dedi ki:

    Harbiden keşke her reklam böyle dürüst olsa, açgözlü olmasa :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir