Online çizgili arkaplan üretici (stripe generator)

Online sprite generator
Üşengeç webmaster iş başında! Ben şahsen tasarımlarımda çizgili arkaplan kullanmayı tercih etmiyorum, daha çok mat veya mümkünse gradyan olanlardan yanayım fakat yeri geliyor bir reklam görselinde veya sayfa tepesinde (header) kullanılması gerekebiliyor. Bir nevi pattern diye nitelendirebileceğimiz bu sürekli ve birbirini tamamlayan çizgiler için her ne kadar Photoshop biçilmiş kaftan olsa da bu işi Photoshop yüklenme süresini beklemek yerine daha pratik bir yoldan halletmek isteyenler için kullanışlı bir web sitesi hazırlanmış: Stripemania

Sitede arkaplanda kullanmak istediğiniz çizgilerin boyunu, yönünü ve renklerini seçip çizgili arkaplanınızı saniyeler içinde üretebiliyorsunuz, dosya size png formatlı bir çıktı olarak veriliyor. Hoş, sade ve kullanışlı, özellikle benim gibi üşengeç tasarımcılar için birebir.

Stripemania web sayfası:
http://www.stripemania.com

Bu arada aklıma Photoshop’u Türkçe kullananlar geldi, o programdaki zirilyarlarca jargonu (blend, layer, shape, emboss vs.) Türkçe’ye nasıl çevirdiler acaba? Bide Türkçe kullananlar bu tabirleri ne diye biliyor? (MTU Sözlük: “harman, tabaka, şekil, üzerine kabartma yapmak” ?!)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. mehmet demiray dedi ki:

  uzun uzun ps uğraşlarına son:) teşekkürler caner

 2. Caner Öncel dedi ki:

  İş gördüyse ne ala Mehmet :)

 3. mehmet demiray dedi ki:

  sık kullanılanlarda umarım bir gün görücektir işimi :)

 4. ahmettatar dedi ki:

  Ben de Regal’in sitesinde görmüştüm öyle çizgili arkaplan nasıl yapmışlar abi bunu diye merka ettim 2 gün cebelleştim sonunda mantığını anlayınca 40*40lık bir karenin içine çaprazlama adımı yazıp backgroundu onunla kapladıydım ne günlerdi hey gidi hey..:))

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir