Oracle için dergi kapağı tasarlayın 3.000$ ödülü kapın

oracle-dergi-kapagi-tasarimi Oracle, teknoloji severleri, sanatçıları ve fotoğrafçıları Computer Weekly?nin Business 20/20 serisinin Cloud baskısı (29 Nisan 2013?te e-dergi olarak çıkacak) için bir kapak çalışması yaratmaya davet ediyor. Katılımcılardan istenen, ?cloud based computing?in iş dünyasına nasıl girdiğini ve insanların çalışma hayatını ne şekilde değiştirdiğini anlatan kışkırtıcı, orijinal ve yenilikçi fotoğraf veya tasarım çalışmaları göndermeleri.

Kazanan kişi 3000 doların (USD) sahibi olacak ve eseri, dünya çapında karar mekanizmaları tarafından görülecek. Ek olarak, bu kişinin çalışması Oracle ve Computer Weekly?nin dijital medya kanallarında tanıtılacak.

Jüri tarafından seçilecek finale kalan iki kişi 500?er dolar kazanacak. Yarışmada en yüksek oyu alan bir kişi ise 1000 dolar kazanacak.

Yarışmaya 11 Nisan 2013 tarihine kadar Türkçe dil desteği olan uluslararası sanatçı platformu Talenthouse.com aracılığıyla katılabilirsiniz. Yarışma sayfasına doğrudan ulaşmak ve yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bu linki kullanabilirsiniz: http://po.st/WgwDC6

Oracle Hakkında

Oracle dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biridir. Ayrıntılı bilgi için:
facebook.com/OracleCloudComputing
twitter.com/OracleCloudZone

Computer Weekly Hakkında

Bilgi teknolojileri profesyonelleri için önde gelen yayınlardan olan Computer Weekly, Avrupa çapında 250.000 kişiyi aşan üyeye (internette) sahiptir. Ayrıntılı bilgi için computerweekly.com’u ziyaret edebilirsiniz:
computerweekly.com
twitter.com/computerweekly

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. ahmettatar dedi ki:

  Caner herşeyi açıklamışsın bir cloud based computing ne demek onu açıklamamışsın.. Açıkla Caner yoksa nasıl olurda adını yeni duyduğumuz birşeyin iş dünyasına nasıl girdiğini neleri değiştirdiğini anlatan birşey düşünebiliriz ki..?? Ben onu anladım ki ben işsiz adamın tekiymişim benim iş hayatıma böyle birşey girmemişse ben çalışmıyorum sayılır onu anladım..:))

 2. ahmettatar dedi ki:

  Haaaa şimdi ayıktım olaya cloud bulut teknolojisi yani öylemi photoshopta vardı ya cloud efekt ordan aklıma geldi bak daha şimdi.. Bence çok tuhaf bulut sunucu tanımı zaten bir sunucuda depolanan verilerin varsa dünyanın heryerinden ulaşabilirsin eskiden verilerini net üzerinden sunuculara aktaranların ki başka birşey miydi de şimdi bulut sunucu tanımı çıkardılar başımıza..?

  • Caner Öncel dedi ki:

   Yani bulut sunucu dedikleri biraz daha farklı bir olay. Şöyle düşün eskiden veriler tek bir sunucuya yükleniyordu, eğer o sunucu fiziksel olarak bozulursa haliyle veriler de uçuyordu. Şimdi bir çok farklı lokasyondaki sunucuyu birbirine bağlayıp verilerin havada dolaşmasını sağlıyorlar. Bir makina bozulsa bile veri kaybı olmuyor gibi.

 3. ahmettatar dedi ki:

  Allah aşkına doğru mu dediklerin..? Havada nasıl dolaşıyor veriler ya..? O zaman herkesin çalabilmesi de kolaylaşır gibi geldi eğer havada dolaşıyorsa.. Televizyon sinyallari radyo dalgaları gibi bildiğin datalar mı uçuşuyor havada aklım almıyor ya nasıl mümkün olabilir.. Ben hâlâ televizyondaki görüntülerin seslerin nasıl sinyallerle taşınabildiğini algılayamıyorum şimdi birde her türlü dijital data taşınabilir diyorsun ben bir taksi çağırıyorum boğaz köprüsüne çeksin intihar edeceğim ya ben vallaha boşa yaşıyorum ya.. Hakkını helâl et Caner..:(

  • Caner Öncel dedi ki:

   Ya yok be Ahmet öyle havada dolaşmak değil birbirine bağlı sunucular arasında dolaşıyor demek istedim :) Başlarına bir şey gelmiyor o konuda için rahat olsun.

 4. ahmettatar dedi ki:

  Haa anladım şimdi alternatif akım AC gibi yani git gel yapıyor çok kısa süreler içinde veriler sanırım öyle değil mi.. Yine de öyle abartılacak birşey gibi gelmiyor bu bulut sunucu kavramı nihayetinde Allah göstermesin de bizim sunuculardaki veriler de hergün yedekleniyor bir arıza olsa bir günlük veriyi yeniden manuel olarak girebiliriz gerçi veri miktarı da önemli tabi ki ama yine de ben kaç yıldır veri kaybına rastlamadım çalıştığım host şirketinin sunucularında Allaha şükür inşallah bundan sonra da rastlamam diye temenni ediyorum.. Bulut sunucu kavramıyla karşımıza çıkan firmalar benim duyduğum Türkcell Vodafone gibi esasında gsm sektöründe hizmet veren firmalar yani bilişim teknolojilerine hakim olabilirler ama sonuçta çokta ilgili değiller gibi geliyor birde telekominikasyon firmalarının bitmek bilmez açgözlülükleri beni kendilerinden tiksindiriyor o yüzden evimi uçan ev haline getirselerde benim onlarla işim olmaz telefon bile kullanmıyorum uzun zamandır bu tiksinç herifler yüzünden ki kaldı ki elimi kurtarmışken yakamımı kaptıracağım bunlara Allah muhafaza.. Evlerden ırak.. Adam gibi bir firma çıkarsa olabilir neden olmasın ama telekominikasyona bulaşmamış olması öncelikli şartım..:)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir