Oturduğu yerden aksilik yapan adam

muppet-show-aksi-ihtiyarlar
CERN’deki bilim adamları manyak mıdır? Ne gibi sonuçlar doğuracağı kendileri tarafından bile bilinmeyen bir deneyi insanlığın ortak malı olan Dünya üzerinde yapabilecekleri iznini onlara kim vermiştir? Adamların küllin sıyrık olduğu “gelecekten gelen kimseler bu deneyi yapmamıza engel oluyor” şeklindeki ifadelerinden de mi anlaşılamamaktadır?

2012 gibi süperize başlayan, gelişen ve ilerleyen bir filmin sonu neden o kadar sıçık tasarlanmıştır? Filmi izlemeyenlere ayıp olacak olsa bile ifade etmezsem çatlarım: hani lan olay dünyanın sonuydu? Sizin “son” anlayışınıza pekmez suyu akıtayım emi, resmen getirmişsiniz getirmişsiniz en son “lan bi şekilde bağlayalım” deyip sallamışsınız, AFM sinemalarına ödediğim 10 TL’nin 3 TL’sini geri istiyorum.

Neden aramızdan bir Kara Murat, bir Battal Gazi çıkıp “ben senin kanncık kellenii ödlek bedeninden ayırmaya geldüm üleaaan!” diyemiyor ve hepimiz kendilerine “hayır Kara Murat benim!” nidalarıyla destek veremiyoruz? Bu gibi eylemler yeni milenyumla birlikte ikinci bir emre kadar yasaklanmış mıdır?

Genç Siviller ne ayaktır? Neden her sonuna kadar tasdik ettiğim eylemlerinin altında ille de bir dış güç, bir TKP’cilik arıyorum?

Windows 7 ne demektir? Bu işletim sistemine neye dayanarak böyle salakça bir isim verilmiştir ve Microsoft neden çıkardığı her yeni işletim sistemiyle birlikte insanların kemikleşmiş alışkanlıklarını sırf “yenilik” kisvesiyle değiştirmeye çalışır?

Bill Gates şu an ne yapmaktadır? Kendileriyle ilgili en son duyumlarımız prezervatif üretimi işine giriştiği yönündeydi ne var ki hala “Doors” gibi bir markayla çıkış yaptığına şahit olamadık (Bir de “Doors güvenlik duvarlı” çeşitlerini yapsa…)

Puta tapılan dönemlerde putperestlerin elleriyle ürettikleri mahluklara tapınma gerekçeleri “biz bu dalgalara tapmıyoruz, o dalgaların ifade ettiği ilahi kudretlere tapıyoruz” iken Müslüman olduğunu söyleyen orta yaş üstü kadınlar neden çok benzer gerekçelerle ağaçlara beşiklere çaput bağlarlar? Onlar salak mıdır?

Çernobil faciası neden bu kadar çabuk unutulmuştur? Çernobil’deki nükleer tesisin üzeri kurşun plakalarla örtülmüş olmasına rağmen hala tam anlamıyla kontrol altına alınamamış ruh hastası bir güç barındırdığı insanlar tarafından neden pek iplenmemektedir? Olası bir deprem veya farklı bir doğal afet sonucu bu tesisin tekrar acaip bir tehdit unsuru olabileceği akıl edilememekte midir?

Neden her Medieval Total War II oynayışımda içimden tüm dünyayı ele geçirip cümle alemi yakıp yakmak isteyen bir canavar çıkıyor ve ben bu durumdan rahatsız olmak yerine her yeni “Faction Destroyed in your hands…” olayından aşırı derecede keyif alıyorum?

İnsan kendi dirseğini yalayamaz, zürefaların ses telleri yoktur…” gibi zerzevat bilgileri hala inatla yaşatmaya çalışan zihniyet tam olarak neye hizmet etmektedir? “Bu yazıyı okuyan herkes de kendi dirseğini yalamaya çalışır” eklentisi de aynı kişiler tarafından mı release edilmiştir?

Som altın” tabiri ilk olarak kim tarafından kullanılmıştır? Bu tabiri biz paryalar hayatımızın herhangi bir evresinde kullanabilecek miyizdir? (bkz. “benim yeni evin musluk başlarını som altından yaptırdım” veya “ay türkan som altından yeni bi çatal bıçak seti aldım gör“)

Neden üretimin ve tüketimin her aşamasında fahiş fahiş vergi ödüyor olmamıza rağmen dünya arenasında hala bir süper güç haline gelemedik? (Hala ciddi ciddi beklemekteyim.)

Olm o hatun da kakasını yapıyo” cümlesiyle yahşi genci o hatundan tiksindirme politikası ilk olarak ülkemizin hangi coğrafi bölgesinde kullanılmaya başlanılmıştır?

Neden ben!.. Allah’ım neden ben!..

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. umtcvk dedi ki:

    Canım bi doktora  görün istersen ha ne dersin?

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Sen göründünde ne değişti şekerim boşver.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir