Oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler


Fisher Price, ürettiği oyuncaklar ile birçok ailenin beğenisini kazanmaktadır. Dünyaya geldiği andan itibaren gelişim göstermeye başlayan bebekler, bu süreç içinde en büyük yardımcıları olan oyuncaklardan fazlasıyla destek almaktadırlar. Kocaman gözleri ile görebildiği her şeyi inceleyen ve inanılmaz algılarıyla bir çok şeyi çabucak öğrenen bebekler, eğitici ve geliştirici Fisher Price oyuncaklar ile hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerini eğlenerek tamamlayabiliyorlar.

Fisher Price oyuncak çocukların yaş gruplarına ve algı biçimlerine göre tasarlanmıştır. Kullanılan renkler ve şakiler ile bebek algısını en iyi biçimde kendi üzerlerine çekerler. Çocuklar kısa sürede oyuncaklar ile oynamak isterler bu sayede; renkleri, şekilleri, sesleri ve daha birçok şeyi kolayca tanımaya başlarlar.

Oyuncakların çocuk gelişimi üzerinde bu kadar çok etkisi varken sizler çocuğunuz için doğru oyuncağı seçebiliyor musunuz? Belki de bu konuda hafızaları tazelemenin vakti gelmiştir.

Oyuncaklar çocukların yaş gruplarına uygun seçilmelidir. Bunun en önemli sebeplerinden biri her yaş için ayrı gelişim türlerinin olması ve yaşa göre algılama sürecidir. Oyuncak seçimlerinizde mutlaka alacağınız markanın güvenilirliğini sorgulayın. Gerçekten güvendiğiniz bir markanın ürününü mü satın alıyorsunuz? Çocuk oyuncakları arasında belki de en çok dikkat edilmesi gereken şey oyuncağı oluşturan parçalardır. Bebekler yeni şeyler keşfederken çoğu nesneyi ağızlarına götürürler. Yaşa uygun oyuncak seçimi yapılmaması çeşitli kazalara davetiye çıkarabilir. Minik parçalardan oluşan oyuncaklar belli yaş grupları için üretilmiştir. Oyuncakların güvenilir markalardan tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de kullanılan boyalardır. Bebeğinizin güvenle oynayabilmesi için oyuncağının zehirli kimyasal boya maddeleri içermemesi gerekir.

Uykusuna eşlik edecek Fisher Price dönence ve Fisher Price salıncak ile bebeğiniz sağlıklı ve huzurlu bir büyüme süreci geçirecek, şen kahkahalarıyla evinize neşe getirecektir.

Bu bir reklamdır

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.