Packard Bell müşterisi olmak pişmanlıktır


Sevgili Umut’u böyle kamera karşısına geçirip isyan ettirdiğine göre (ki kendisini gayet sakin bir bilgisayar mühendisi olarak tanıdım) şu saatten sonra Packard Bell’in satıldığı mağazaya girerken bile iki kere düşünürüm. Acer’ın ne kadar rezil bir teknik servis hizmeti olduğundan daha önce bir çok kez bahsetmiştim (Bkz: “Acer?dan şikayetçiyiz“, “Acer marka notebook sahibi olmanın avantajları“) belli ki rezillik konusundaki başarılarını diğer markaları olan Packard Bell’e de aynı istikrarla yansıtmayı başarmışlar.

Olur da bir gün Acer ve Packard Bell marka bilgisayar almaya karar verirseniz Umut’un yukarıdaki “Çalışmıyor, bilgisayar çalışmıyor” serzenişlerini hatırlamanızı tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

24 Yorum

 1. Mesut Dursun

  Acer, HP, Casper bu 3 markadan her alanda uzak duracaksın. Üçünün de tasarım kısmı kuvvetli ama gerek kalite gerek hizmet yerlerde. 

 2. Ozan

  Abi, benim elim ayağım boşandı şuan ne dicemi bilemez durumdayım… Ne dersen cuk diye oturur bu videonun altına yorum olarak.. 

 3. karabasan

  Vay arkadaş nasıl içli içli dert yanmış adam. Packard Bell an itibarıyla gözümde bitmiştir. Bir bilgisayar mühendisi bu duruma getirilmemeli :)

 4. GevezeDervis

  Zamanında alıp pişmanlık yaşadığım markalardan biridir. Nasıl bir yetkili servisi varsa notebookların en çok ihtiyaç duyulan parçası olan “batarya” ellerinde bulunmuyor. Fakat soba olarak iyi işlev görüyor.

 5. yemre

  Benimde içim gitti, çok canı yanmış belli ya.  Fakat ben Konya Vatan Bilgisayardan Asus almıştım, jak girişinde olan problemden dolayı garantisinin bitmesine 1 ay kala gönderdim para iadesi aldım.

  Aldığım iade çek ile Acer Aspire 5742 aldım bilgisayarın ikici yılında ısınma problemi ile gönderdim yine para iadesi olarak hediye çeki aldım. Bu nasıl iştir bende ki mi şanstır bilemedim. Sırf bu yüzden pahalı da olsa vatan’dan alışveriş yapıyorum =]

 6. Usluer

  Yahu çok acıklı anlatmış. Duygulandım yeminlen. :D Ben de yılbaşında laptop aldım abi. Dell alma dedi birkaç kişi, ısınma problemi olur dediler. Yine de gittim Dell aldım. Allah’a şükür şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

 7. Mustafa

  Merhaba, sürekli siteyi takip ediyorum. Şu bilgisayarlarla yaşadığınız problemler gerçekten çok kötü bir deneyim. Ben yaklaşık 3,5 senedir MacBook Pro kullanıcısıyım, biraz pahalı bir cihaz kabul ediyorum ama paranın hakkını veren bir cihaz bu zamana kadar tek bir sorun dahi yaşamadım. Acer, Casper, Packard Bell, HP vb. hepsinde mutlaka bir arıza çıkıyor, gelin vazgeçin bu sevdadan :) 

 8. Sezer

  Bu arkadaşla beni tanıştır Caner, çok sempatik geldi, kankam olsun istiyorum, ciddiyim :) ” çalışmıyorr :( “

 9. bymfy

  Kötü bir durum ama adamlar tam çözüm yapmışlar hiç ısınma sorun olmaz. :) çalışmayan bilgisayarı icat etmişler tesadüf sonucu.  Rabbim teknik servislerin şerrinden korusun.

 10. adige

  yorumların hepsine – veren packard bell yetkilisini kınıyorum. adam olun da malınıza sahip çıkın.

 11. Ali

  6 yıldır toshiba kullanıcısıyım.diğer markalara göre biraz daha pahalı olsa da hakkını veriyor. 6 Yılda 2 laptop değiştirdim sistem gereksinimlerini karşılamamaya başladığı için ve bu 6 yıl boyunca 1 kere bile bir sorun yaşamadım ki şuan kullandığım laptopumu yaklaşık 1.5 metre yükseklikten sert bir şekilde düşürmüştüm. Bunun dışında da özenli kullandığımda söylenemez toz toprak ıslak zemin dinlemeden dibine kadar kullanan biriyim. Yılda 1 defa komple söküp fan yuvaları, egzoz çıkışı ve fan borularının dışını temizlerim sadece. Sorun yaşamadığım için teknik servisleri nasıldır hiç bir fikrim yok ama kullanılan materyallerin kalitesi verdiğim paraya fazlasıyla değiyor. 

 12. Çağrı

  Adamin hali gerçekten yürekleri parçalıyor çok sempatik bir arkadaş çalışmıyooor ya çalışmıyor :) Bu saatten sonra asus , toshiba , mac alirim veya sony gerçi sonyde son zamanlarda bozdu diyolar ama bilemiyorum macbook airimla mutluyum :)

 13. Mehmet

  Arkadaş neden göndermiş bilgisayarı servise??? Isınmadan dolayı. Peki şu an ısınıyor mu??? Hayır. Bence servis başarılı. Haaa; şimdi de çalışmıyo meselesi var… Ama o ayrı bir sorun. İlk gönderdiğinde çalışmıyo olduğunu beyan etseydi eminim ona da bakarlardı. (Hayır adamlar bizim test etmemiz yanlış olur, taraflı zannedilir diye başka birine bile test ettirmişler ve yaranamıyolar. Pes yani…)

 14. Muhammet

  bu konuyu atladım mı ben ne oldu, daha yeni gördüm. Yalnız cidden içim cız etti. “çalışmıyor, bilgisayar çalışmıyor” deyince acayip karışık duygular içerisine girdim. Harbiden üzücü.

 15. Beraat

  Umut abi baya sinirlenmiş. Valla bir Bilgisayar Mühendisi bu kadar sinirleniyorsa çabuk o bilgisayarı yapsınlar!

 16. Bilal Bursal

  Ben de Packard Bell TM86 kullanıyorum ve aynı ısınma sorunu bende de vardı. Ancak MediaMarkt’tan almıştım.9 iş günü sonra cihazı teslim aldığımda ısınma sorununu çözmüşlerdi. Yani üzerinden 7 ay geçti henüz bir sorun yok. Bence suç Vatan Bilgisayar’ın :D

 17. Ahmet Çetintaş

  Yeni bir laptop için marka model araştırması yaptığım şu günlerde, seçim yapmak adına gerçekten önemli bir kaynak oldu ve işimi kolaylaştırdı. Videodaki arkadaşa da tüketici haklarına başvurmasını tavsiye ederim. 

  Ayrıca bu tarz videolar genelde sıkıcı gelir ve anında kapardım. Fakat arkadaşın sempatik üslubundan olsa gerek 2 defa izledim. Gerçekten Sezer’e de katılıyorum, benimde kankam olsun isterdim ama ‘ışık gitti’ ve bu ‘çalışmıyor’ :)

 18. Emre

  Yeşil ışık gitti!

  Allah sabır versin HP kullanıcılarında. 6 aydır kullanıyorum.
  Soğutmak için çözüm şu !!!
  Laptop soğutucu koyun. Soğutucunun üstünde sağında ve soluna iki tane destek, ortasınada buz koyun. Buzu da kontrol edip yenileyin. Sorununuz kalmaz. 

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir