Partilerin seçim kampanyalarında savurdukları paralar niçin bizim cebimizden çıkıyor?

Ne yazık ki yine seçim arefesindeyiz. Seçim otobüsleri yine iğrenç gürültüler eşliğinde akıl ve ruh sağlığımızı tehdit ediyor. Memleketin dört bir yanı yine bayraklarla donatıldı, yetmedi broşürler, el ilanları, şapkalar dağıtıldı ve her yanımız büyük bir hızla çöp olacak olan envai çeşit propaganda malzemesiyle dolup taştı.

Partilerin seçim propagandaları için devletten aldıkları meblağlar eski parayla trilyonlarla ifade ediliyor. Daha doğrusu çöpe gidecek olacak olan trilyonlarla. Düzeltiyorum; bizim cebimizden çıkıp partilerin keselerine, ordan da kısmen çöpe gidecek olan trilyonlarla. Yani hangi birimiz “şu partinin daha fazla üçgen bayrağı varmış, onların seçim otibüsünün sesi de daha yüksek çıkıyor, kesin onlara oy vermeliyim” diyor? Kimin hangi partiye oy vereceği zaten belliyken partilerin “marka bilinirliğini” arttırmak için manyaklar gibi harcadıkları paralara yazık günah değil mi? Bize yazık günah değil mi?

Yine bütün gün AKP, CHP ve MHP’nin seçim otobüsleri beşer dakika arayla avaz avaz bağırarak dolaştılar, arada yanılmıyorsam HAS partininkini de duydum ve hepsi bilimum mitinglerine katılmamızı, gelecek olan bilmem hangi milletvekillerini izlemeye gitmemizi söyledi. Açıkca söylüyorum: Eğer herhangi birinin en ufak bir eylemine iştirak gösterirsem Allah belamı versin!

Adamlar sabahtan akşama kadar beynimin tepesinde gürültü yapıyorlar, kod yazmama, iş yapmama engel olup ekmeğimle oynuyorlar hem de benim cebimden rızam olmadan keselerine giden paralarla. Var mı böyle bir olay ya? İstemiyorum abi, hangi parti olursa olsun benim paramı beni rahatsız etmek için kullanmasın, ben şahsen hakkımı hiç birine helal etmiyorum.

Hem hepsini geçtim, bu dev partiler zaten takım tutar gibi kendilerini tutan vatandaşların bağışlarıyla, kendi yandaşları olan kuruluşların yardımlarıyla zirilyonları götürmüyor mu? Bizim cebimizden ille de para çıkması gerekiyorsa o para barajı geçemeyen küçük partilere dağıtılsın. Adamlar zaten bu salak saçma sistem yüzünden hiçbir şekilde varlık gösteremiyor, belki aralarında hepimizin fikirlerini kökten değiştirecek, aydınlık düşüncelere sahip hizmet adamları var kim bilir? Hiç birini tanımıyoruz ki. Eğer ille de birileri gürültü yapacaksa küçük partiler yapsın biz de az çok onları tanıma fırsatı elde edelim, 2-3 partiye mahkum olmadığımızı, seçme şansımız olduğunu hatırlayalım arkadaş.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.