Pastebin.com Firefox Eklentisi

Daha önce eşe dosta kod göndermek veya kendi kod bloklarınızı saklamak için biçilmiş kaftan olan Pastebin.com isimli siteden bahsetmiştik.

Bu web sitesinin Firefox kullanıcılarının çok işine yarayacak türden bir de eklentisi varmış. Pastebin.com Quick Paster isimli bu eklentiyi kurduktan sonra tarayıcınızın sağ klik menüsünde “Pastebin selected text” şeklinde bir ifade yer alıyor.

Saklamak veya göndermek istediğiniz metni/kod bloğunu işaretleyip bu seçeneğe tıklıyorsunuz ve başka herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan eklenti size otomatik olarak bir url veriyor, size de bu url’yi eş-dost ile paylaşmak kalıyor.

Firefox eklenti sayfası: Pastebin.com Quick Paster 1.0.4

Ayrıca Pastebin’in Google Chrome için tasarlanmış daha gelişmiş özelliklerdeki eklentisi için şu adrese göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Mehmet Demiray dedi ki:

    Tam olarak anlamadım. Bu şimdi link kısaltır gibi kodu mu kısaltıyor? Daha sonra linke tıkladığımız zaman kopyaladığımız kod çıkıyor?

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Hayır Mehmet, hani atıyorum bir php resim upload scriptinin kodlarını bir yerlerde saklamak veya bir arkadaşına hızlıca göndermek istersin ya işte o durumlarda pastebin gibi siteler oldukça iş görüyor. Bu da aynı işi pastebin sitesine uğramadan direkt tarayıcı üzerinden halletmene olanak sağlayan bir Firefox eklentisi.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir