Photoshop CS5’in itici açılış ekranı


Olmamış be usta vallahi olmamış. Önceleri ne güzel dışarı taşan aykırı çizgiler vardı ne bileyim kuş kanadı ot böcek vardı program açılırken çizgidışı bir tasarım deryasına adım atmak üzere olduğunuzu hissediyordunuz. Bir önceki versiyonda direkt dikdörtken koyu mavi bir kalıba oturttular ama bu sefer de sadelikteki iddia gibi düşüncelere kapılıyordunuz, hani ne bileyim “Photoshop ulan daha ne olsun” gibi. Bu versiyonda durum farklı, kareli köşeli geometrik şekiller sanki yaratıcılığınızı kalıba oturtmaya çalışıyormuş gibi. Ne bileyim daha açılırken mühendislerin düz çizgiler ve çeşitli matematiksel hesaplar yaptığı bir programa girmek üzereymişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Photoshop’sun sen müdür, sıfır bembeyaz bir sayfasın. Koca bir mermer bloksun ve senin içindeki heykeli görüp ortaya çıkaran benim. Beni böyle kalıp başlangıç ekranlarıyla karşılaman hiç hoş değil. Biliyorum bu ekranı tasarlayan amcaya sorsak oturur akşama kadar ne çeşit estetik vurgular içerdiğinden bahseder ama olayın aslı o değil. Aykırı, düz çizgilerin dışında harbi estetik barındıran ve mümkünse şaşırtıcı açılış ekranları bekliyoruz.

Şimdi diyelim bembeyaz bir boşluğa bakarak sıfırdan bir web sitesi şablonu tasarlayacağım ve sen daha baştan bana dümdüz çizgileri, kalıpları empoze ettin, bu mudur? Ne yapayım yani her açılışta kafamı başka yerlere mi çevireyim? Evet aşırı detaycıyım belki ama sana da 999$ saydık boru değil :D

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir