Photoshop CS5’in itici açılış ekranı


Olmamış be usta vallahi olmamış. Önceleri ne güzel dışarı taşan aykırı çizgiler vardı ne bileyim kuş kanadı ot böcek vardı program açılırken çizgidışı bir tasarım deryasına adım atmak üzere olduğunuzu hissediyordunuz. Bir önceki versiyonda direkt dikdörtken koyu mavi bir kalıba oturttular ama bu sefer de sadelikteki iddia gibi düşüncelere kapılıyordunuz, hani ne bileyim “Photoshop ulan daha ne olsun” gibi. Bu versiyonda durum farklı, kareli köşeli geometrik şekiller sanki yaratıcılığınızı kalıba oturtmaya çalışıyormuş gibi. Ne bileyim daha açılırken mühendislerin düz çizgiler ve çeşitli matematiksel hesaplar yaptığı bir programa girmek üzereymişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Photoshop’sun sen müdür, sıfır bembeyaz bir sayfasın. Koca bir mermer bloksun ve senin içindeki heykeli görüp ortaya çıkaran benim. Beni böyle kalıp başlangıç ekranlarıyla karşılaman hiç hoş değil. Biliyorum bu ekranı tasarlayan amcaya sorsak oturur akşama kadar ne çeşit estetik vurgular içerdiğinden bahseder ama olayın aslı o değil. Aykırı, düz çizgilerin dışında harbi estetik barındıran ve mümkünse şaşırtıcı açılış ekranları bekliyoruz.

Şimdi diyelim bembeyaz bir boşluğa bakarak sıfırdan bir web sitesi şablonu tasarlayacağım ve sen daha baştan bana dümdüz çizgileri, kalıpları empoze ettin, bu mudur? Ne yapayım yani her açılışta kafamı başka yerlere mi çevireyim? Evet aşırı detaycıyım belki ama sana da 999$ saydık boru değil :D

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. ErcanSss dedi ki:

  Dostum crack kullanırsan görmek istediğin sexy açılış ekranı isteğinide cracklemiş olursun. o değilde cs5 makinayı kasıyormu ? cs5 in diğer programlarınında ağırlığını kendi makinanla tarttınmı. Allahım yetişemiyorum senede bir versiyon çıkarıyorlar 1mbit inene kadar diğeri çıkıyor.. Makinayı configre etttim derkeenn bi versiyon daha , altı üstü iki sayfa yapcam niye kasılıyorsam..

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Crack mrack bizi bozar Ercan, ne cracki :D
  CS5 makinayı resmen ele geçiriyor, hele hele katalog tasarlayacak ol 3-5GB temp dosyası üretiyor başka bişeyle uğraşmak ne mümkün. Ben en büyük uyumluluk farkını sanırım CS3’te hissetmiştim, bariz bi stabilite farkı vardı. Yok artık karar almışlar zaten her ay otomatik versiyon çıkacakmış… Bunlar donanım firmalarıyla ortak çalışıyor, her yeni versiyonda RAM, CPU upgrade yapsın millet diye, işin kötü tarafı benim aptal makinam maksimum 2GB ram destekliyor :)

 3. mustafa dedi ki:

  ben cs4 le hayatımdan memnunum cs5e geçmem uzun zaman alır daha!!! ozamana 6 çıkar herhalde…açılış ekranı bana burdan hoş göründü önemli olan içeriği ne gibi yenilikler yapmışlar onu merak ediyom  abartacak bişey yok sanki haksızmıyım?

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.