Pixazza.com resim üzerine reklam servisi deneyimim


Pixazza.com sitenizdeki resimlerin üzerine reklam yerleştirmenize yardımcı olan yeni nesil reklam ağlarından biri. Sizin de farketmiş olabileceğiniz üzere bir süredir Egonomik’teki resimlerin üzerinde şeklen hoş görünen ama yer yer rahatsızlık verebilen reklamlar çıkıyor, işte o reklamlar tamamen bu servisin mahareti.

Egonomik Türkçe yayın yaptığından mı yoksa resimlerin üzerinde çıkan reklamların içerikle alakalısız olduğundan mı (ki şu an ben bu yazıyı önizlerken yukarıdaki görselin üzerinde “Makaslı platform Manlift” gibi bir reklam çıkıyor) bilmiyorum ama bu deneyim benim açımdan tam anlamıyla bir fiyasko oldu. Elde ettiğim sonuçlar beklentilerimin yakınından bile geçmiyor zira sunulan raporlara bakınca o rakamlarla sadece Adsense kullanarak bile bu sonuçların sekiz trilyon katını elde ettiğimi söyleyebilirim.

Yukarıdaki ekran görüntüsünü inceleyecek olursanız; örneğin ayın 26’sında 12,242 sayfa gösterimi ve 6,974 reklam gösterimine karşın 7 tıklama ve $0.57 gibi komik rakamların ifade edildiğini görebilirsiniz. Tüm samimiyetimle yorum yapacak olursam: bu ne lan? Kaldırırım ben bu reklamları tükürürüm onların advertisementine netvörküne, hepi topu 95 sent için okuruma 4 gündür verdiğim rahatsızlığa değmez.

Bir de anlamadığım şey, ben sırf şu Egonomik’te yayınladığım iki kıçı kırık reklam yüzünden Google Adsense’den yirmi üç bin kere uyarı maili aldım. Yok resmin yanına reklam koyamazmışım, yok sidebardaki reklam içerikle tümleşik görünüyormuş bilmem ne. E bu Pixazza’cı herifler direkt resmin üstüne çakyor Adsense reklamını onlara niye kimse bişey demiyor? Hayır madem öyle bırak ben kendi resmimin önüne koyayım kendi reklamımı.

85,263 / $0.95 şaka gibi ya.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

16 Yorum

 1. Murat ALABACAK dedi ki:

  bende şu ana dek hiç reklam çıkmadı AdBlock’tan kaynaklı olabilir mi :D

  • Caner Öncel dedi ki:

   Olabilitesi var :) Ya zaten siz adblock kullananları sokmayacam yakında siteye. Zaten kimse artık siteye girmiyor, yok feed akışıymış yok mailmiş derken canlı kanlı sayfa gösterim sayısı diye bişey kalmadı. Girenlerin de yarısı adblock kullanıyor e reklamlara kim tıklayacak peki? :)

 2. Kamil dedi ki:

  AdBlock user’lara benide ekleyin :D pixazza olayını bende denedim, blogspot’da tabii gerçekten gereksiz bir servis.

  Bu arada şunu söylemeliyim, sen şu Cüneyt abiyi reklam yapsaydın sadece benim tıklamalarımla ev geçindirirdin herhalde X)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Sitenin sağ kısmında bişey görüyo musun Kamil sen ondan bahset bana :)

 4. Kamil dedi ki:

  evet :D ehe ehe süpersin ^_^ böyle hakarete can kurban, insana kendini özel hissettiriyor :P

 5. Murat ALABACAK dedi ki:

  Şimdi insan reklamlara tıklamayı sevmez ama siz, sizce biz bizce haklıyız bence?

 6. İsmail Kaptan dedi ki:

  ABP’yi bir tek ben kullanıyorum sanıyordum :) Linkz ve Adsense’den şaşmam. İkisi de kazançlı. Linkz kazançtan vergi kesmese, Adsense te daha fazla kazandırsa çok süper olacak…

 7. Caner Öncel dedi ki:

  @Mehmet Linkz’e on kere başvurdum ama hiç bir defasında dönen olmadı. Bilmiyorum belki aktive etmişlerdi hesabımı benim haberim yoktur ama o zamandan kelli çok da itibar göstermiyor gibiyim kendilerine.

   

  Bu arada reklam alanında Adblock’a sitem eden bir görsel görüyor musun? :)

 8. Kamil dedi ki:

  @Caner Senden bunu nasıl yaptığına dair kısa bir anlatım dersi bekliyor(-um)uz. :) Benim çok hoşuma gitti ve bu site için reklam engelleyiciyi pasif hale getirdim. Aynı şeyi bizlerle yapmak istiyoruz, ne olur yardımcı ol (hatta kendi banner’ımı bile hazırladım) :P “Bloguma dokunma”dan sonra “Reklamımı engelleme” dalgasını yaratmak istiyoruz :D

 9. Caner Öncel dedi ki:

  @Kamil hehe olay basit aslında, Adblocker dışarıdan script çağrılmasını engelliyor. Bunun için sitenin en tepesinden küçük bir dosya çağırıyorsun, şöyleki:
  http://pastebin.com/A8KMSNdE

  Daha sonra reklamları yerleştirdiğin alanlarda yukarıdan çağırdığın tanımlamanın “true” döndürüp döndürmediğini kontrol ettiriyorsun, eğer değer true değilse script engellenmiştir demektir. O zaman ekrana istediğini bastırabilirsin (http://pastebin.com/ZSDLxg6x), hatta bu alanda istersen yine reklam görüntüleyebilirsin, ben yapmadım orası ayrı :)

 10. wp dedi ki:

  yazının üzerinden iki hafta geçmiş ama fotoğraflar üstündeki o uyuz reklamlar hala duruyor :) abp kullanmayanlara yazık  :)

 11. EgitimTUBE dedi ki:

  Merhaba sizin reklamlarınız facebook ve twitter eklentilerinden dolayı biraz geç yükleniyor buda pixazza reklamların yüklemesini yavaşlatıyor konunuza gelen kişilerin reklamları görme fırsatı olmuyor dolasıyla da reklamlara tıklanmıyor ben geçen hafta 12,740 gösterime 168  tıka $11.51 verdi (benim rekorum) geç yüklenme sorununuzu aşarsanız sanırım daha fazla kazanır ve bırakmak istemezsiniz.

 12. Caner Öncel dedi ki:

  @EgitimTUBE evet sitenin geç yüklenme problemi var ancak eklentilerden ziyade sitenin genelinin sahip olduğu bir problem bu. Başta büyük resimler kullanıyor olmamdan kaynaklanıyor aslında, bir fırsatını bulup optimize edeceğim artık. Ama bu pixazza beni dahi rahatsız ediyor, şu an 6 küsür dolarda, minimum ödeme bedeli olan 10$’e erişince iptal edeceğim.

 13. EgitimTUBE dedi ki:

  Resimlerin optimize etmek için http://www.punypng.com/ yada firefox eklentisi olan firebug kullanbilirsin ben 45 önce kullanmaya başladım şuan $97.25 olmuş bence siteni optimize et bi müddet daha bekle derim

 14. Ercan dedi ki:

  Bende bugün kullanmaya basladim. Yukarida anlatillari yaptim bakalim ne gösterecek merak ediyorum. Insallah güzel kazanç elde ederim.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir