Pixazza.com resim üzerine reklam servisi deneyimim


Pixazza.com sitenizdeki resimlerin üzerine reklam yerleştirmenize yardımcı olan yeni nesil reklam ağlarından biri. Sizin de farketmiş olabileceğiniz üzere bir süredir Egonomik’teki resimlerin üzerinde şeklen hoş görünen ama yer yer rahatsızlık verebilen reklamlar çıkıyor, işte o reklamlar tamamen bu servisin mahareti.

Egonomik Türkçe yayın yaptığından mı yoksa resimlerin üzerinde çıkan reklamların içerikle alakalısız olduğundan mı (ki şu an ben bu yazıyı önizlerken yukarıdaki görselin üzerinde “Makaslı platform Manlift” gibi bir reklam çıkıyor) bilmiyorum ama bu deneyim benim açımdan tam anlamıyla bir fiyasko oldu. Elde ettiğim sonuçlar beklentilerimin yakınından bile geçmiyor zira sunulan raporlara bakınca o rakamlarla sadece Adsense kullanarak bile bu sonuçların sekiz trilyon katını elde ettiğimi söyleyebilirim.

Yukarıdaki ekran görüntüsünü inceleyecek olursanız; örneğin ayın 26’sında 12,242 sayfa gösterimi ve 6,974 reklam gösterimine karşın 7 tıklama ve $0.57 gibi komik rakamların ifade edildiğini görebilirsiniz. Tüm samimiyetimle yorum yapacak olursam: bu ne lan? Kaldırırım ben bu reklamları tükürürüm onların advertisementine netvörküne, hepi topu 95 sent için okuruma 4 gündür verdiğim rahatsızlığa değmez.

Bir de anlamadığım şey, ben sırf şu Egonomik’te yayınladığım iki kıçı kırık reklam yüzünden Google Adsense’den yirmi üç bin kere uyarı maili aldım. Yok resmin yanına reklam koyamazmışım, yok sidebardaki reklam içerikle tümleşik görünüyormuş bilmem ne. E bu Pixazza’cı herifler direkt resmin üstüne çakyor Adsense reklamını onlara niye kimse bişey demiyor? Hayır madem öyle bırak ben kendi resmimin önüne koyayım kendi reklamımı.

85,263 / $0.95 şaka gibi ya.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

16 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir