Pony Oyunları: Mylittleponyoyunlari.com

Çizgifilm dünyasına girdikleri andan itibaren özellikle kız çocuklarının ilgisini ve sevgisini kazanan sevimli Pony karakterleri oyuncak raflarındaki yerlerini aldıktan sonra oyun dünyasında da hatırı sayılır bir popülarite kazandılar.

Bu sevimli karakterlerin ve çizgi filmlerinin neden çocuklar tarafından bu kadar sevildiğini anlamak zor değil. Bu altı sevimli midillinin her birinin kendine has bir karakteri var. Arkadaşlık kurma ve engelleri takım çalışması yaparak aşmaları; birbirlerine duydukları sevgi, saygı onları bir arada tutuyor ve çocuklara örnek oluyor.

“MY Little Pony Arkadaşlık Sihirlidir” adlı çizgi film serisi Equestra ülkesinde geçmektedir. Ülkenin başındaki princess Celestia ülkesini her türlü tehlikeden, özellikle dragonlardan korumayı kendine vazife edinmiş, ülkesinde daimi huzuru korumaya çalışan, iyi niyetli ve asil görünüşlü bir pegasustur. Zaman zaman ponylerden yardım alır, çizgifilm de bu altı pony karakteri üzerine kuruludur. Dilerseniz bu karakterlerden kısaca bahsedelim.

APPLEJACK
Turuncu tüyleri ve sarı yeleleri olan Applejack, ayakları yere basan, problemlerin üstesinden nasıl gelinebileceğini iyi bilen güvenilir ve gerçekçi bir midillidir. Çocukluğunu elma bahçelerinde geçirmiştir. Elma toplamayı ve yemeyi çok sever. Arkadaşlarıyla güzel vakit geçirmekten çok hoşlanır.

PİNKİE PİE
Pembe tüylere ve morumsu koyu pembe yelelere sahiptir. Biraz başına buyruk tavırları vardır.Hareketli ve komiktir. Arkadaşlarına neşeli şarkılar yazmaya ve söylemeye;onlarla harika vakit geçirmeye bayılır. Hoplayıp zıplamayı sever, ele avuca sığmaz.

RAİNBOW DASH
Mavi tüylere ve gökkuşağı kadar renkli yelelere sahiptir.Tehlikeli durumlarda olaya müdahale etmekten kaçınmaz.Kendinden emindir.Kendini beğenir.En hızlı midillidir.

FLUTTERSHY
Sarı tüylere ve pembe yelelere vardır. Arkadaşlarının kırmaya çalıştığı utangaç bir hali vardır fakat zarifliği, güleryüzü tatlı dili sayesinde çok sevilir. Arkadaşlarını evinde ağırlamayı, onlarla beraber olmayı sever.

TWİLİGHT SPARKLE
Lila renginde tüyleri ve pembe-mor balyajlara sahip mavi yeleleri vardır. Lider bir tabiattadır. Organizasyonlarda kontrolü eline alır. Arkadaşlarını çok sever, onlara yardım etmek için sahip olduğu sihirli güçleri kullanır. Spike adında çok sevdiği ve yanından ayırmadığı sevimli minik bir ejderha arkadaşı vardır.

RARİTY
Beyaz tüyleri ve mor yeleleri ile çok güzel bir midillidir.Güzellik O’nun uzmanlık alanıdır. Arkadaşlarına da güzellik konusunda tavsiyeler vermeye; onları güzelleştirmeye bayılır. Moda tasarımları en büyük ilgi alanıdır. Güzelliği ile dikkatleri üstüne çeker. Arkadaşları ile iyi geçinir.

işte My Little Pony-Arkadaşlık Sihirdir adlı çizgi film, bu sevimli ponyler üzerine kurulu, farklı karakterlere sahip kişilerin nasıl arkadaş olabileceğini ve sorunların üstesinden el birliği ile nasıl gelebileceğini çocuklara anlatan; sevgi-saygı çerçevesinde iyi arkadaşlık örnekleri sunan ve kötülerin hak ettikleri cezayı almaları gerektiğini vurgulayan bir çizgifilm serisidir. Bu nedenle çocukların ilgisini ve beğenisini üzerine çekmiş sevilen bir çizgifilm olmasının ötesine geçerek pony oyuncakları ve pony oyunları ile çocukların dünyasında bir yer edinmiştir.

Mylittleponyoyunlari.com adlı oyun sitesi çoğunluğu pony oyunlarından oluşan, çocuklara kötü örnek teşkil etmeyecek, özenle seçilmiş oyunlardan oluşan ve temiz bir oyun sahası sunan güvenilir bir oyun sitesidir. Pony oyunu oynamak isteyen her çocuğun istediği türde oyunu bulabileceği, oyun yelpazesi oldukça geniş, özellikle çocukların oynamaktan keyif alacakları pony boyama, giydirme, dekarasyon, pony yapboz tarzında kategorilerin bulunduğu bir site olarak göze çarpmaktadır. Üstelik oyun çeşidi ve sayısı ne kadar artarsa artsın asla çocukların zihinlerine olumsuz duygu ve davranışlar bırakabilecek öğelere kesinlikle yer verilmemektedir. Siteye eklenen her oyun incelenmekte ve ebeveylerin çocuklarına oynatmaktan çekineceği hiçbir oyuna yer verilmemektedir.

My Little Pony karakterlerleriyle henüz tanışmadıysanız tanıştırmak üzere, tanıyorsanız da birbirinden farklı yüzlerce oyunu oynamanız için hepinizi Pony Oyunları sitemize bekleriz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir