Prodigy – Smack My Bitch Up, Firestarter ve Wake The Fuck Up

the-prodigyNerden aklıma geldiyse; bir zamanlar Prodigy diye bir grup vardı. Hatırlarsınız çok yakın bir geçmişe kadar bütün güzel filmlerin en aksiyonlu sahnelerinde fon müziği olarak Prodigy’nin ya Smack My Bitch Up ya da Firestarter parçaları kullanılırdı. Hatta bugün aksiyon temalı bir film çekecek olsam sırf Wake the Fuck Up (Remix) parçalarını kullanmak için özel bir sahne tasarlarım.

Tamamen çizgi dışı ve ruh hastası eğilimler gösteren bir grup olsalar da 1997 yılında çıkarttıkları The Fat Of The Land albümlerinden sonra elektronik müzikte müthiş bir devrim gerçekleştirdiler, öyle ki elektronik müzikten tiksinen ve kuru gürültüden ibaret olduğunu düşünen benim gibi heriflerin bile kanına girmeyi başardılar.

the-prodigy-the-fat-of-the-land-coverBenim Prodigy’e olan ilgim an itibariyle sadece The Fat Of The Land albümlerinden ibaret. Geçmişte “belki fanları olurum, bakalım kimmiş bunlar” diye bir araştırma yapıp ciddi bir hayal kırıklığına uğramıştım, işin açıkcası bu kadar sapkın kimselerle karşılaşmayı beklemiyordum fan olmaktanda tiplerine bakaraktan vazgeçtim (uç felan ama bu heriflere nazaran normal insanlarız biz).

Yukarıda bahsettiğim üç parça benim favorilerim, hatta Firestarter’ı bir dönem telefon melodisi olarak kullanmışlığım bile var. Smack My Bitch Up’ın video klibi ise izlediğiniz izleyebileceğiniz en süper kliplerden biri, tabi grubun şanına yakışır derecede sapkın.

“Prodigy – Smack My Bitch Up” video klip:

Ayrıca şu an içerisinde bulunduğunuz bu siteyle alakası olmayan yabancı kaynaklı bazı web sayfalarının Prodigy’nin parçalarını MP3 formatında paylaştıklarını, dolayısıyla suç işlediklerini keşfettim, bu konuda yetkililerin duyarsız kalmaması gerektiği düşüncesiyle yapılan terbiyesizliği resmetmek istedim, buyrun kanıtlar:

Prodigy – Smack My Bitch Up
Prodigy – Firestarter
Prodigy – Firestarter (instrumental)
Prodigy – Wake The Fuck Up (Remix)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. FxDev dedi ki:

    Sonunda her yer zenci müzikleriyle dolduğu için bu grup da unutuldu gitti…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.