Protez saçın ömrü ne kadardır?

Protez saç uygulamalarında saçın kullanım ömrü tasarımda kullanılan saçların kalitesi ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Doğru bir kullanımla saç protezlerinin kullanım ömrü oldukça uzun olabiliyor. Kullanım ömrü ve doğal görünümün ters orantılı olduğu unutulmaması gereken önemli bir husustur.

Protez saç kullanan kişinin protezi kullanımına, yani bakım periyodlarına gösterdiği özen saç protezinizin ömrünü belirleyen en önemli faktördür. Aynı tipte bir saç protezini bir kişi ortalama 6-8 ay kullanabiliyorken bir başkası daha özenli bir bakımla 1-2 yıl kadar kullanabiliyor. Kişinin kullanımı dışında, protezin özellikleri de elbette kullanım ömrünü belirleyen önemli özellikler arasındadır.

Natural ve doğal görünümlü ince saç protezleri ortalama 8 ay kadar kullanılabilirken, daha kalın altyapıya sahip ve sağlam düğüm ve yoğun saç uygulanması ile hazırlanan saç protezlerinin kullanım ömrü ise 1-2 yılı bulabilmektedir.

Protez saç kimlere uygulanabilir?

Protez saçlar saç dökülmesinin nedenlerine bakılmaksızın 10-12 yaş üzeri olan genç, yaşlı, kadın, erkek herkese uygulanabilir. Kısacası protez saç uygulamasını herkes kolayca yaptırabilir. Protez saçların uygulanma sebepleri arasında genetik saç kayıpları, (alopecia- androgenetik alopecia), kemoterapi veya benzeri tedaviler sonucu yaşanan saç dökülmeleri, saç kıran ve cilt hastalıkları sonucu yaşanan saç dökülmeleri, yanık ve yaralanmalar sonucunda oluşan saç kayıpları bulunmaktadır. Bu tip saç sorunları protez saçlar ile kamufle edilebilir.

Protez saçın uygulama aşamaları nelerdir?

  • Protez saç uygulamasının ilk aşaması ölçülendirmedir. Bu aşama saç protezinin uygulanmadan önce ki en temel adımıdır ve hiçbir hatanın yapılmaması çok önemlidir. Protez saç ölçülendirmesi aşamasında kişide saçsız alan yada seyrek saç olan alanlar tespit edilir ve bu alan üzerinden yapılan işlem sırasında, kişinin yüzü ve kafa yapısı da dikkate alınarak özel bir kalıp alma işlemi uygulanır.
  • İkinci aşama yerleştirme yani uygulama, protez saç uygulaması yapılacak olan kişiye en uygun saç rengi ve saç teli özelliklerine karar verilir. Uygun olan tasarım seçilir ve uygulama aşamasına geçilir, uygulamanın başarısı için protezin kafaya yerleştirme aşamasına çok dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Üçüncü aşama tasarım yani modelleme, saç protezi işleminin son aşamasıdır. Saç protezinin tasarım aşaması, çeşitli yapıştırıcılar yardımı ile kafaya sabitlenen saç protezinin kişinin yüz yapısına ve beklentilerine göre şekillendirilmesi ve kesilmesi işlemlerini kapsar. İstenilen saç kesimi ve modellemesi yapıldıktan sonra kişi saç sorunları sebebi ile kaybettiği özgüvenini yeniden kazanmış olarak hayatına dönüş yapar.

Cerrahi bir müdahale olmaksızın kısa sürede saçlı görünümünü tekrar kazanmak isteyen kişiler için protez saçlar uygun bir seçenek olabilir ancak kişinin kendisine özel olarak tasarlanan Folligraft saç sistemleri harika ve benzersiz bir çözümdür. Folligraft kişinin kendisine özel olarak elde düğüm tekniği ile tasarlanan bir saçlandırma sistemidir. Çok ince alt yapılar üzerine hazırlanan Folligraft sayesinde cildinizin hava ve su ile teması kesilmeden kişiye konfor kaybı yaşatmadan saçlanmanın keyfini sürebilirsiniz. 47 yıllık Onrite ve 32 yıllık Nova Hair tecrübesi ile size özel hazırlanan olağanüstü Folligraft saçlarla ucuz, hazır kalıp, stok Protez Saçların farklarını deneyimlemek için AHLC üyesi merkez ve şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Protez saç detaylı bilgi ve avantajları.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir