Ramazan tebriği konusunu yanlış anlayan EA Games ve Origin

origin-ea-basin-bulteni
Origin bir çoğunuzun bildiği üzere illegal oyun konusunun bir nebze olsun önüne geçmek ve oyun severlerin eskiye nazaran daha yüksek standartlarda hizmet alabilmelerini sağlamak için EA Games tarafından hayata geçirilmiş olan bir platform. Ben de sahip olduğum birkaç oyun vesilesiyle bu platformu kullandığım için zaman zaman çeşitli konularda gönderdikleri e-postaları alıyorum.

Bugün posta kutumda yine Origin tarafından gönderilmiş bir Ramazan tebriği mesajı gördüm. İşin aslı altında tamamen ticari bir düşünce yatıyor olsa bile böyle bir incelik göstermiş olmaları hoşuma gitti. Ancak mail içeriğini görünce şaşırdım. Adamlar bana “Kutlamalar kapsamında Arap oyuncularımız için çok sayıda heyecan dolu yarışma ve eğlenceli etkinlikler düzenleyeceğiz” diye bir açıklama göndermişler. İyi hoş Ramazan tebrik ediyorsun, etkinlik düzenliyorsun da Arapları düşünerek hayata geçirdiğin bir organizasyonu Türk kullanıcılarına ve Türkçe duyurmanın mantığı nedir?

Hayır Araplarla hiçbir sorunum yok, ben firmanın bu konudaki yerel yaklaşımını doğru bulmadım. Bana ne Araplar için düzenlenen etkinliklerden? Birilerinin EA Games’in bu bölge ile ilgilenen sorumlularını “Evet hacı müslümanlar, Ramazan ortak noktaları ancak Araplarla Türkler baya baya ayrı milletler” diye uyarması gerekiyor gibi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Atılım K dedi ki:

  oruçlu kafa yazmışlar galiba :)

 2. Pesimist dedi ki:

  müslüman olanın sadece araplar olduğunu sanıyorlar heralde gerzolar.

 3. Şenol Şengül dedi ki:

  Adamlara bi geri dönüp sen yazsaydın keşke :) Ramazan mubarek gün,idare et adamları.

 4. Hakan Bulut dedi ki:

  Arasaydın ya şirketi

 5. Hasan dedi ki:

  discovery channel veya benzerlerinin Ankara’yı vs. tanıtırken verdiklerin tanıtım görüntülerine hiç dikkat etmemişsin demek ki Caner. Adamlar tek katlı binalar, kum perdesi ve develerle tanıtıyorlar ülkemizi. onları gören bu şahsiyetlerin bize Arap muamelesi yapması çok normal bence.

 6. Emir Can dedi ki:

  İyi ama birşeyler yapmazsak tepkimizi vermezsek bu boyle sürüp gider ! en azından change.org kapsamlı bi tepki yapalım

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir