Ramazan tebriği konusunu yanlış anlayan EA Games ve Origin

origin-ea-basin-bulteni
Origin bir çoğunuzun bildiği üzere illegal oyun konusunun bir nebze olsun önüne geçmek ve oyun severlerin eskiye nazaran daha yüksek standartlarda hizmet alabilmelerini sağlamak için EA Games tarafından hayata geçirilmiş olan bir platform. Ben de sahip olduğum birkaç oyun vesilesiyle bu platformu kullandığım için zaman zaman çeşitli konularda gönderdikleri e-postaları alıyorum.

Bugün posta kutumda yine Origin tarafından gönderilmiş bir Ramazan tebriği mesajı gördüm. İşin aslı altında tamamen ticari bir düşünce yatıyor olsa bile böyle bir incelik göstermiş olmaları hoşuma gitti. Ancak mail içeriğini görünce şaşırdım. Adamlar bana “Kutlamalar kapsamında Arap oyuncularımız için çok sayıda heyecan dolu yarışma ve eğlenceli etkinlikler düzenleyeceğiz” diye bir açıklama göndermişler. İyi hoş Ramazan tebrik ediyorsun, etkinlik düzenliyorsun da Arapları düşünerek hayata geçirdiğin bir organizasyonu Türk kullanıcılarına ve Türkçe duyurmanın mantığı nedir?

Hayır Araplarla hiçbir sorunum yok, ben firmanın bu konudaki yerel yaklaşımını doğru bulmadım. Bana ne Araplar için düzenlenen etkinliklerden? Birilerinin EA Games’in bu bölge ile ilgilenen sorumlularını “Evet hacı müslümanlar, Ramazan ortak noktaları ancak Araplarla Türkler baya baya ayrı milletler” diye uyarması gerekiyor gibi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

6 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir