Ramazan’ı geride bırakıp bayram tatiline girerken

Evet değerli dostlar, 2013 senesi itibariyle bir mübarek Ramazan Ayını daha görüp geçirebilmiş olmanın tatlı huzurunu yaşıyoruz. Şahsen ben, başlarda geçtiğimiz yılları göz önünde bulundurarak oruç konusunda çok zorlanacağımı düşünüyordum ancak koca 30 günü nasıl devirdik inanın anlamadım bile. Benim genellikle zorluk yaşadığım konu açlık değil de susuzluk ve asabiyet oluyor. Yapı meselesi diyelim, normalde öyle sinirli bir adam değilimdir ancak oruçluyken kandaki şekerin düşmesinden midir başka bir nedenle midir bilmiyorum insanlarla sürtüşmemek, kalp kırmamak için özel çaba sarfediyor, kendime sürekli ibadet halinde olduğumu hatırlatmak zorunda kalıyorum. Buna rağmen geçmişte bir çok sabıkam olmuştur. Ama çok şükür bu sene ne susuzluk ne de kaydadeğer bir asabiyet problemi yaşamadım. Bir tek bugün telefondaki bankacı kızı biraz haşladım ama hemen sonra kusura bakmamasını söyleyip dilim döndüğünce gönlünü almaya çalıştım, inşallah başarılı olmuşumdur.

Allah izin verirse yarın bayram tatili için memleketim saydığım Yalova’ya gidiyorum. Uzun zamandır böyle uzun sayılabilecek bir tatil imkanım olmamıştı, bu açıdan sevinçliyim, kıvançlıyım. Yalova’da ailemle vakit geçirmeyi, geceleyin sahilde dolaşmayı ve evimin o insana huzur veren sessiz ortamında uyumayı gerçekten özledim. Bu süre zarfında internetten uzak duracağım ve Egonomik de benimle birlikte tatile çıkacağı için şimdiden hepinizin bayramını canı gönülden kutluyorum. Siz de eğer imkanınız varsa önümüzdeki bu birkaç günü kendinize ve sevdiklerinize ayırmaya çalışın, el öpün, şeker verin, harçlık verin / alın dönüşte kısmetse yine kaldığımız yerden devam ederiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. emre nayir dedi ki:

  Caner abi ( abi diyorum yaş olarak büyük olduğun icin degil duydugum mukemmel saygida dolayi ) cidden senin konusmalarini dinlemek istiyorum herhangi bi konuda konusmalarindaki her kelimeden ayri bi bakis acisi ayri bi bilgi fiskiriyo resmen gelecek planlarin ayri guzel cidden senin tarafindan nasihat dinlemek istiyorum . Yani bunu bi kardesinin senden bi ricasi olarak gorursen sevinirim :)

  • Caner Öncel dedi ki:

   Estağfurullah canım benim o senin güzelliğin. Genç bir delikanlı üzerinde bu tür bir intiba uyandırmış olmak gerçeken güzel. Nasihat konusunda bir şey diyemem ama kısmet olursa oturur bir gün karşılıklı çay içer sohbet ederiz :)

 2. Atılım K dedi ki:

  Caner’cim bir büyüğüm olarak bayramda elini öpmeye gelecektim moruk :P
  Bayramın şimdiden mübarek olsun.
  Nerde eski Ramazan bayramları :)

 3. Bilgehan dedi ki:

  Hepinize hayırlı bayramlar. Kazasız, belasız geçmesi dileğiyle…

 4. Bünyamin AKÇAY dedi ki:

  Glikozsuz geçen bir aydan sonra 5 günlük tatil bile sevindiriyor bizi :)

 5. EyyuBi dedi ki:

  Canerim öğle yemeği molalarındaki en üst rütbe muhalefetin olmayı özledim yahu :)

 6. Selçuk dedi ki:

  Caner abi senin ve tüm islam aleminin bayramını kutluyorum. Herkese hayırlı bayramlar.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir