Ramen yedik


Aslında sanki ilk defa yiyormuşum gibi söyledim ama sevgili kardeşim Ceren sağolsun sayesinde bir süredir bu gıdanın müptelası olmuş durumdayım. Hayır, çubuklar temsili olarak bulunuyor ben gene çatal kullanmayı tercih ediyorum.

Japonu olsun Çinlisi olsun (benim için hepsi aynı, hatta birbirlerinden ayırt edebilenleri de anlamıyorum) Allah biliyor ya hiç bir çekik gözlüye karşı sevgi dolu değilim. Bu olayın ırkçılıkla alakası yok. Pislikleri, kedi-köpek yemeleri ve en çok da hayvanlara zulmetmeleri beni kendilerinden fena halde soğutmuş durumda. Neyse Allah’tan geleneksel bir genç kız olarak uzakdoğu kültürü ve animelere gönül vermiş bir kardeşim var da Ramen’den başlamak suretiyle çekik gözlülere karşı sahip olduğum tüm antipatiyi yenme yolunda ilerliyorum.

Ramen harbiden güzel bir gıda imiş. Bol baharatlı olacak ama asla soya sosu kullanmamak gerek zira bizim damak zevkimize kesinlikle hitap etmiyor. Çay kaşığına bir damla damlatıp tadacak gibi oldum yemin ediyorum kusmamak için kendimi zor tuttum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

16 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir