Ramen yedik


Aslında sanki ilk defa yiyormuşum gibi söyledim ama sevgili kardeşim Ceren sağolsun sayesinde bir süredir bu gıdanın müptelası olmuş durumdayım. Hayır, çubuklar temsili olarak bulunuyor ben gene çatal kullanmayı tercih ediyorum.

Japonu olsun Çinlisi olsun (benim için hepsi aynı, hatta birbirlerinden ayırt edebilenleri de anlamıyorum) Allah biliyor ya hiç bir çekik gözlüye karşı sevgi dolu değilim. Bu olayın ırkçılıkla alakası yok. Pislikleri, kedi-köpek yemeleri ve en çok da hayvanlara zulmetmeleri beni kendilerinden fena halde soğutmuş durumda. Neyse Allah’tan geleneksel bir genç kız olarak uzakdoğu kültürü ve animelere gönül vermiş bir kardeşim var da Ramen’den başlamak suretiyle çekik gözlülere karşı sahip olduğum tüm antipatiyi yenme yolunda ilerliyorum.

Ramen harbiden güzel bir gıda imiş. Bol baharatlı olacak ama asla soya sosu kullanmamak gerek zira bizim damak zevkimize kesinlikle hitap etmiyor. Çay kaşığına bir damla damlatıp tadacak gibi oldum yemin ediyorum kusmamak için kendimi zor tuttum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

16 Yorum

 1. Doğuhan Fidan dedi ki:

  Gerçek bir ramen için çok kalın makarnaları var ve ramen genelde domuz etiyle yapılıyor.

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Valla o kadarını bilmiyorum Doğukan ama biz normal insanların yediği etle yaptık :)

 3. Semih dedi ki:

  Janer olm bende istiyorum. Nerden geliyo bu ramen olayı sor bakim kardeşine? Narutodan mı?

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Naruto’yu nerden biliyormuşsun? İzliyor muymuşsun sen de? İzlemiyorsundur canım çocuk şeyiymiş o. Ramen bi kere yemekmiş ne Narutosu, ne çizgi filmiymiş. Ben de tüm bunları böyle yazdığım için hastaymışım :)

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Özetle Uzakdoğu yemeği olduğu için otomatikman biliyomuş Semihcim :) Kasesi de 20 TL imiş :D

 6. Semih dedi ki:

  Narutoya çocuk şeysi diyen halteder Janerim. Naruto seyretmez mi lan insan. 10 numara animedir, mangasından pek hazzetmem ama. Ramen olayıda ordan gelir zaten bizim Naruto ramen hastasıdır Ichiraku’nun ramenlerine bayılır böyle bi oturuşta 8-10 kase falan yer hayvan o biçim.

  Ondan dolayı merak ediyorum ama iğrenç görünüyor :)

 7. hasan ural dedi ki:

  ben yapmayı denedim fakat çin eriştesi bulamadım bir türlü… ayrıca naruto öyle çocukların izleyebileceği bir şey değil 3 büyük animeden biridir caner abi.. one piece diye aratın bir 3 bölüm seyredin sizde o zaman anime dünyasına katılırsınız

 8. Nippon dedi ki:

  Çin/Kore/Tayvan/Japonya/Malezya.

  Yasalarla ve dini inançları ile sabittir. Et yeme alışkanlıkları (özellikle Japonların), bizi andırır.

 9. Ceren dedi ki:

  Bak Caner’cim ibret al oh valla bir sürü insan da varmış izleyen :D Naruto’nun bütün öğünleri ramen tabi ki :) benim yaptığımda bi naruto eksik bir de et tercihi müslüman :) usullere göre,illa ki domuz eti kullanılacak diye bir kaide yok,tavuk etiyle bile yapılıyor,arkadaş bilmeden yorum yapmasın söyle :) Japonlardan,animelerden (her türlü çekik gözlü şeylerinden) nefret eden abime bile sevdirdiysem ramen’i demekki gayet güzel yapıyorum ve de gayet lezzetli,farklı bir sürü tarifi de var bilen bilir,benim yaptığım biraz daha bize hitap ediyor baharat kullanımı açısından neyse herkes bir kere de olsa tatmalı.güzel bir yemek.

 10. Ceren dedi ki:

  Bir de erişteyi fazla haşladığımdan dolayı şiştiler isteyen az da pişirebilir gayet de gerçek Ramen,zorla beğendiren yok  Allah Allah ya :)

 11. Caner Öncel dedi ki:

  Naruto yiyosa bi daha yemeyecem o zaman :) Çekik gözlü herhangi biri bunu çok seviyosa kesin bi pisliği vardır…  Aha da yemiyorum daha :)

 12. Ceren dedi ki:

  Heee görürüz bakalım ‘ramen yapsana gıız’ dediğinde yiyor musun yemiyor musun x)) onların yemeği sonuçta doğal olarak animelerde de bulunuyor.Bırak onları o senin iğrendiğin Çinlilerde bile var bu yemek :D hahahaha ohhhh

 13. ufuk dedi ki:

  Güzel olup yanından geçtikten sonra kızın  malum yerlerine baktığın japon çirkin olup yanından geçtikten sonra kendi eline baktığın çinli oluyor genellikle. Bu arada siten güzelmiş haaa geçme sakın yanımdan :)

 14. Frary dedi ki:

  Ben de yemek istiyorum :( :D Bizde animelere ve uzak doğu kültürüne gönül vermiş kardeş de yok. Anca kendimiz. :D 
  Ama Japonlarla Çinliler çok farklıdır bir kerem. Çinliler çok şeref yoksunu bir ülke kim ne derse desin. Ama Japonlar tam tersi sıcakkanlı. :D

 15. Pınar dedi ki:

  Bu kadar ırkçı olmayın. Zaten “ırkçı değilim ama” diye bir cümleyle başlayıp ırkçılığın daniskasını yapmayan görmedim daha. Toptan bir iki cümleyle yıkıp geçmeniz korkunç. Ülkelerin tüm halklarına (sanki o ülkedeki tüm insanları tek tek tanımış gibi) hakaret etmek… Bunun adı ırkçılıktır.

  Ve artık çekik gözlü, çançinçon, hepsi bir, hepsi aynı, dışkı püsürük yiyorlar gibi söylemlerden vazgeçin. Bu çağda hala bu cümleleri okuyacak mıyız ?!? Bize yazık..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir