Resimlerinize online efekt ekleyin (Online resim editörler)


Benim gibi grafik programlarında usta olmayan ve hızlı kolay şekilde görsellere çeşitli efektler eklemek isteyen kişiler için bir kaç online servis tanıtacağım. Görselleri kolayca işleyebilirsiniz yuvarlak köşeli, gölgeli resimler ve daha fazlası.

İlk online servisimiz Picshadow görsellere gölge efekti ekliyor gölgelemenin boyutunu arka plan rengini ve resimin boyutunu belirleyebiliyorsunuz. Sitede “Gozat” butonuna tıklıyoruz resimi gösteriyoruz ya da farklı bir sitedeki resimin adresini “Or Url” bölümüne giriyoruz isteğe bağlı olarak distance, grade, grade distance, Background Color, Resize picture ayarlarını yapıp “Generate” butonuna tıklıyoruz gölge efektti eklenen görselimiz yeni sayfada görünüyor.

Picshadow öncesi:

Picshadow sonrası:

Diğer bir servis ise Roundpic görselin köşelerini yuvarlatıyor oranı istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz “Gözat” butonuna tıklayıp resimi gösteriyorsunuz sonra “Round it” butonuna tıklıyoruz görselimiz köşeleri yuvarlatılmış şekilde yükleniyor istersek standart ayarlar ile hazırlanan resimi “Download” butonuna tıklayarak indiriyoruz istersek detaya girip istediğimiz şekli verip görseli tekrar işliyoruz

Ayarlara göz atalım istersek sadece resimin herhangi bir köşesinin yuvarlatabiliriz top left, top right, bottom left, bottom right bölümündeki kutucukları işaretleyerek bu ayarı yapabiliriz.

Round” bölümündeki çubuğun seviyesini yükselterek yuvarlaklık deresini ayarlayabiliriz

Image” bölmünde görselin boyutunu px değerinde değiştirebilir ve kalitesini % olarak belirleyebiliriz

Roundpic öncesi:

Roundpic sonrası:

Son olarak daha gelişmiş özellikleri ve efekt çeşitleri olan bir servis change-images efektler örnek resimler ile listelenmiş istediğiniz efektin yanındaki kutucuğu işaretleyip görselinizi yüklüyursunuz

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.