Sabahın köründe sakalın söylediklerine uyanmak

İnsan sabahın bir köründe “Sakalımın söyledikleri” gibi olmadık bir düşünce eşliğinde uyanır mı arkadaş? Ne tür bir metabolizmam var benim veya uzun süre bekar hayatı yaşayıp ev yemeklerine hasret kalmak bir süre sonra bünyenin bu tür tepkiler vermesine mi neden oluyor nedir?..

Yok ama nedenini biliyorum ben, beyin gidik beyin… Söylemek istediğim, yazıp çağlamak istediğim çok şey var ancak ne zaman bilgisayarın başına oturup eyleme girişecek olsam tüm hevesim kaçıveriyor, üzerime anlamsız bir tembellik çöküyor. GTA 4’e girip yaya öldürmek, ne bileyim araba çalıp mafyaya hizmet etmek daha cazip geliyor.

İnsan psikolojisi garip şey vesselam, her ne kadar “Yok lan iyiyim ben” deseniz de, güçlü olduğunuzu düşünseniz de ara ara farkında olmadan o gücü kaybettiğiniz oluyor. Sakalın sözlerine kulak verme ihtiyacı ile uyanmak da bu tür durumların dışavurumlarından biri olsa gerek. Bir süredir önümde aşmam gereken büyük bir engel olduğunu hissediyorum. Onunla yüzleşme cesareti gösterdiğim gün hayatımın dönüm noktalarından birine ulaşmış olacağım ve sabah sabah uykumu bölen sakalım da bana “Hadi Caner, ha gayret aslanım” demeye çalışıyor sanki.

Aklıma Seyyal Taner’in Şiirimin Dili şarkısı geldi. Siz dinleyin, ben de işe gitmeden önce 1.5 saat daha uyuyayım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

5 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir