Sadece Hindistan’da rastlayabileceğiniz ilginç kareler


Sadece Hindistan’da rastlanabilecek bu kareler bizler tarafından her ne kadar ilginç ve hatta çoğunlukla komik olarak yorumlanıyor olsa da aslında tüm kaynakları yıllarca sömürülmüş, içler acısı yaşam standartlarında hayatını idame ettirmeye çalışan, tüm bunlara rağmen “biz de medeni dünyanın bir parçasıyız” mesajı veren bir ülkenin insanlarını anlatıyor.

Sokakta banyo yapan, traş olan insanlar, seyyar tezgahlarda diş çeken “uzmanlar”, içme suyu bulamayan halka “Coca Cola için” demekte herhangi bir sakınca görmeyen emperyalist sistem… Ülkeler teknolojileri, yapıları, yemekleriyle ünlüdür, Hindistan derken fakiri ile ünlü bir ülkeden bahsediyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Askin dedi ki:

    2006 da iş icabı gittiğim ve 1 ayımı geçirdiğim Hindistan ‘da insanın içi acıyor resmen. yıllarca sömürülmüş bir toplum ve Turkiye’nin 50 – 60 yıl onceki halindeler. mikrop ve pislik kol geziyor. fakir ve zengin arasında ki aralık inanılmaz fazla.. bir arka sokakta insanlar aç ve yollarda yatarken, bir ön sokakta ki lüks otellerde konaklıyor insanlar. işsizlik fena durumda. bindiğiniz 2 kişilik asonsorde görevli var düğmeye basmak için. ilk gördüğümde dumur oldum. şaka gibi. ama insanlar aç, yoksul ne iş bulurlarsa yapıyorlar.
    2006 da yaptığım bu iş seyahatinin notlarını belki okumak isteyen olur : http://blog.askinkaymaz.com/hindistandayim-25.html
    Tekrar bu kez turist olarak gitmek istiyorum.

  2. webmaster seo dedi ki:

    ya caner en sonuncusu konur mu abi? GÖzünü seveyim kaldır şunu. Midem bulandı ya :p

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir