Sahibini havadan takip eden sevimli kameraman: Lily Camera

Son zamanlarda şu kamera entegreli drone olayının yaygınlaşması gerçekten çok güzel oldu. Özellikle benim gibi “Bir gün çok şaane bir sinema filmi çekeceğim. Böyle düpdüşük bütçeyle havadan görüntü alıp sinemada çığır açacağım” diye hayal kuranları “Lan yoksa gerçekten yapabilir miyim?” türü umut dolu düşüncelere gark eyledi.

O tür cihazlardan biri olan Lily Camera gerek son derece sevimli sıfatıyla, gerek $619‘lık makul ön sipariş fiyatıyla bütün amatör (ve belki de profesyonel, bilemiyorum) sinemacılara tıpkı hayallerindeki gibi, Organize İşler tadında İstanbul manzaraları çekme olanağı sağlıyor. 20 dakika havada kalabiliyor ve full hd görüntü kaydedebiliyor. Pek çok farklı modu var, bana göre en güzel modu ise böyle gavur gibi havaya fırlattıktan sonra sahibini usul usul istenilen açıdan takip ediyor olması. Ek olarak su geçirmez olduğunun da altını çizelim.

Valla işin uzmanı değilim (ama elimde isinuzmani.com diye bir domain var, isteyene çok uygun fiyata bırakabilirim) ama eğer bize göstermedikleri farklı aksamlarla veya yazılımlarla sarsıntı önleme hilesi falan yapmadılarsa cihaz baya cillop gibi çekim yapıyor, film çeksen çekilir hani.

Cihaz hakkında daha detaylı bilgiyi lily.camera adresinden alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

 1. said dedi ki:

  merhaba
  türkiye’ye geldi mi?
  ne zaman gelecek?

  • Caner Öncel dedi ki:

   Türkiyeye gelme gibi bir durumu söz konusu olabilir mi bilmiyorum, zaten tam anlamıyla piyasaya çıkmış bir ürün değil ön sipariş ile satılıyor. 10 dolar kargo ücreti farkı ile kendi sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir