Sallanmayan ev istiyorum!


Anasını sattığımın evi sallanıyor abi. Öyle böyle değil ama löngür löngür sallanıyor. Bugün sabah deprem oluyor diye fırladım yataktan, meğer yüz metre ilerdeki sokak düzenleme çalışması yüzündenmiş. Adam kepçeyi yere vurdukça benim yatak bir o yana bir bu yana hopluyordu. Sadece o da değil üstelik, evin önündeki yoldan orta halli bir kamyon geçmeye görsün, bina hemen kendini titreşime alıyor. Hayır müteahhit yapmış olsa anlarım, harcında çimento yerine jelibon falan kullanmıştır derim ama binayı bizzat ev sahibi kendisi dikmiş. İnsan ucuza gelsin diye çoluk çocuğunu oturtacağı bir evi bu kadar dandik yapar mı ya.

Gerçi “Ömer amca bak doğramaların arası kolum kadar açık, buralardan içeri çok pis soğuk giriyor” dediğimde “eve oksijen girmesi iyidir, ne güzel havalanıyor işte” deyişini hatırlıyorum da… Yok abi yok benim bir an önce bu evden kaçmam lazım.

Bana İzmit’te şöyle eli ayağı düzgün, mümkünse sallanmayan bir binada kiralık ev lazım dostlar. Zaten depremzedeyim, yıllar geçmiş o korkuyu üzerimden atamamışım, neden günbegün ecel terleri döktüğüm bir eve her ay düzenli olarak 500 TL ödeyeyim Allah aşkına?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

9 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir