“Sansüre Sansür Yay! Hareketi” kampanyasına Milliyet Gazetesinden ilgi

milliyet-gazetesiMilliyet Gazetesinin genç yazarlarından Sabanur Kıraç, Saba Melikesi isimli köşesinde kısa da olsa Sansüre Sansür hareketinden bahsetmiş. Hareketin yavaş yavaş ilgi çekmeye başladığını görmek gerçekten güzel. Yazarın “Bu yazara erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir” başlıklı yazı aşağıdaki gibi:

Bu yazara erişim engellenmiştir!
Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Sansürün memleketinde yaşıyoruz. Biz kitapların yasaklandığı, gazetecilerin hapse atıldığı ve yazarların sürgüne gönderildiği bir ülkenin çocuklarıyız. Kısacası sansürün her türlüsüne dur demek için en çok gerekçesi olan bizleriz.

Bu yüzden bu hafta başında sansuresansur.org sitesinde başlayan Yay Hareketi?ni sonuna kadar desteklemeliyiz. ?Sansüre Sansür? diyenler sudan bahanelerle kapatılan web sitelerine dikkat çekerek Web?deki sansürü durdurmak istiyor. Elbette ki kimse çocuk istismarı yapılan sitelerden bahsetmiyor. Burada söz konusu olan keyfi nedenlerle kapatılan yüzlerce masum site. Onlar ?Bugün internetine sansür, yarın hayatına sansür. Sessiz kalma? diyor. Haklılar. Sansürün hiçbir türlüsüne sessiz kalmamak gerekiyor. Çünkü sustuğumuzda neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Benim gibi düşünüyorsanız siz de sessiz kalmayın ve bu hareketin bir parçası olun…

Bu ilgiden çok daha fazlasını hak ettiğini düşündüğüm Sansüre Sansür kampanyası detaylarına buradan, yazarın orjinal metnine şuradan ulaşabilirsiniz. (İgili yazı sayfanın en altında)

[edit küpürü sansuresansur.org sitesi için tarayan MCGAYVER80 isimli arkadaşa teşekkürler]
Resmi büyütmek için tıklayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.