Senegal’deki pembe göl


Evet sayın seyirciler pembe göl diye bir şey varmış, eksik kalmadık bunu da öğrenmiş bulunduk. Lake Retba veya Lac Rose isimleriyle anılan gölümüz Senegal’in Dakar kentinde bulunuyormuş. Göldeki tuz oranı o kadar yüksekmiş ki içinde Dunaliella salina isimli bir bakteri türünden başka hiçbir canlı yaşamıyormuş, zaten göle pembe rengini de bu bakteriler veriyormuş. İlginç değil mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

14 Yorum

 1. Tuna

  Barış abi yıllarca gülpembe derken acaba aslında göl-pembe deyip bize bir şey mi anlatmaya çalışıyordu?

 2. Muhammet

  Caner abi  “şu xx konudaki pembe göle giren kadınlar selülitten kurtuluyormuş, fakat yaz ayını orada geçirmeliymiş” gibi güzel yeni bir yazı yazsana. Belki bu sayede bir kısmını gönderebilir, yaz boyunca kafa dinleriz. 🙂

 3. Emre

  Google earth den baktım, yetmedi youtube dan baktım http://www.youtube.com/watch?v=GLu3-LE2_K8 , http://www.youtube.com/watch?v=IdMKzAc1iYY&feature=related sonunda resimleri inceledim, hacı photoshop kokuyor buram buram. yani hepsinde photoshop var desem yeridir. Neden limon sıktın lan konuya diyeceksen sil agacım sorun değil 🙂

 4. Emre

  yok yok, ben suyun özelliğinin tuzlu olmadığını yada içeriğin yanlış olduğunu demiyorum, sadece resimleri birileri eminim iyi niyetle abartmış demeye getiriyorum. yoksa konu ilginç. 

 5. ahmettatar

  Hakkaten ya Emre nin verdiği linkleri ziyaret edince Azerbeycan da Bakü de de pembe göl varmış hatta Cidde de de varmış pembe göl.. Yarın bizim sokakta saat satan Ahmed Beşir var Senegalli ona sorucam ben ya hakkaten o kadar pembe miymişkine..:)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir