Seni öldürmeyen şey güçlendirir


Ne kadar salt ve bir o kadar düşündürücü bir söylemdir. Altında imzamın olmasını isteyeceğim türden güzide bir Hollywood cümlesi: “seni öldürmeyen şey güçlendirir!“. Peki essahtan da öyle mi?

Evet, vuku bulan “şeyler” henüz beni öldürmüyor fakat ne var ki güçlendirdiklerini de söyleyemeyeceğim. Hani zaman zaman kendime “olsun moruk tecrübedir, ne kadar acı o kadar tecrübe” gibi kişisel telkinlerde bulunayım desem de olmuyor (alakasız bir büyüğümün konuyla ilgili söylemi: “olmuyor yeğenim olmuyor, olmayınca olmuyor…”).

Ben mi harbi çetrefilli yollardan geçiyorum yoksa hayat dedikleri şey herkes için mi bunlardan ibaret bilemedim ben onu. Ne vardı bir huzme ışık görsem, onu geçtim iki üç mikron foton tanesi bile kafiydi, peşinden koşar giderdim nedir yani…

Şimdi mesela ölsem gitsem; bitmek tükenmek bilmeyen icralarımı kim öder? Askerlik şubesi arkamdan “ulan herifin hayatından 18 ayı çalamadan geberdi gitti” diye ağıt yakar mı? Bu söylemim yine insanları askerlikten soğutmak şeysi kapsamında suç sayılır mı? Onlarca tamamlanmamış web sitesi, katalog, arkamdan sarfedilen küfürler öksüz kalır mı? Peki ya mail hesaplarım, domainlerim, Egonomik’im? Eğer hayatınız kısaca bırakabildiğiniz izlerle değerlendiriliyor olsaydı (ki belki de öyledir) işte ben hepi topu bunlardan ibaret olurdum. Üç beş borç, bir kaç domain/web sitesi ve henüz adam akıllı reklam alıp para kazanmaya başlayamamış bir blog. Pagerank’ı bile yok…

Bence hayat bir yerde sadece fight club‘dan ibaret. Günün birinde bir yerlerde kaybedenlerin oluşturduğu bir örgüt tarafından çeşitli anarşik eylemler icra edildiğini duyarsanız bilin ki içimdeki tyler durden‘a kulak vermişimdir a dostlar.

Seni öldürmeyen şey güçlendirirmiş… Bok güçlendirir…

Not: Bu arada son dönemlerde kişisel mevzulara girmiyorum, sizlerden pek bahsetmiyorum diye annelerinizin çileli meslekleri hakkında yorumlar yapmaktan geri kaldığımı sanmayın sivilceli parazitler. Bırakın blog tasarımını, içeriğini, kıçımdaki donu sakınır oldum artık. Yok ben solda link vermiştim, yok on santim altında egonomik yazıyor bilmem ne türü bahaneler kurtarmıyor, çaldığın içeriğe link verip kaynak göstereceksin yoksa ben yine söverim yine söverim (hatta bundan kelli teşhir eder öyle söverim, bünyesi kaldırabilene).

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Erdi dedi ki:

    Seni öldürmeyen şey güçlendirirmiş? Bok güçlendirir?
    Güzel Tepki :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir