SEO ajansınızı doğru seçin, başarınızı şansa bırakmayın

SEO hiç tartışmasız günümüzün en önemli kavramlarındandır. İnternet kullanımının hayatımızda geldiği noktayı düşündüğümüzde aslında bu beklenilen ve olması gereken bir durumdur. Farklı sektörlerde hizmet veren markalar ve işletmeler dijital ortamlarda görünür hale gelebilmek için SEO’nun ne kadar önemli olduğunu fark etseler de SEO stratejilerini belirlemek ve uygulamak ayrı bir uzmanlık gerektirir. Profesyonel SEO ajansı ile çalışmak işletmelerin ve markaların arama motoru sıralamalarında üst sıralara gidecek yolculuklarında kontrolü alanın uzmanlarına bırakması anlamına gelir.

Atalay Sıdar tarafından kurulan ve alanında uzman, deneyimli profesyonellerle faaliyetlerine devam eden Simur Digital sektörünün önde gelen SEO ajansı olarak farklı sektörlerden müşterilerine üst düzey kalitede hizmet vermektedir.

Simur Digital’in başarılı bir SEO ajansı olmasını sağlayan en önemli nedenlerden biri ezbere SEO stratejileri uygulamamasıdır. Bu doğrultuda her müşteri özelinde nişi anlar ve ilgili anahtar kelimelerde sıralamayı yükseltmeye yönelik özelleştirilmiş çalışmalar planlar. Simur Digital’in uzman ekibi tarafından uygulanan SEO çalışmaları belirli temel adımlar üzerinden ilerlemekle birlikte aslında her müşteri için ihtiyaçlara ve beklentilere göre özelleştirilir.

Bu kapsamda Simur Digital’in uzmanlığı ve deneyimiyle ön plana çıkan uzman ekibi SEO çalışmaları yapılacak olan web sitesinin hangi anahtar kelimelerde sıralandığını belirler. Anahtar kelime istek listesi üzerinden web sitesi ve sektörel rakipleri için en anlamlı anahtar kelime listesini oluşturur. Bu aşamada ek anahtar kelime araştırmasından da faydalanılır.

SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biri olan “Backlink”ler aslında bir geri bağlantı olmaktan çok daha fazlasını ifade eder. Backlink web sitelerinin arama motoru sıralamalarını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Bu nedenle SEO çalışmalarındaki temel hedeflerden biri web siteleri için yüksek kaliteli backlinkler elde edilmesi olmalıdır.

Web sitelerinin arama motoru sıralamalarındaki yerinin yükseltilmesi için arka plandaki sayfa hızını artırmak gibi bir takım farklı optimizasyonlara gereksinim duyulabilir. Sayfa performansını buna bağlı olarak arama motoru sıralamalarını olumsuz yönde etkileyen bu tür hataların düzeltilmesi, arama motoru botlarının web sitelerini taraması sürecini olumlu yönde etkiler. Arama motoru kriterlerine uygun web siteleri üst sıralarda listelenir.

SEO İşletmelerin Başarısında Büyük Pay Sahibi

Yapılan araştırmalardan sağlanan istatistiklere göre günümüzde internet kullanıcılarının yaklaşık %70’i satın almak istedikleri ürün ve hizmetler için arama motorlarında çevrim içi olarak yerel işletmeleri arıyorlar. Bu da yerel SEO stratejilerinin giderek daha önemli bir hale gelmesine neden oluyor. İşletmelerin yerel SEO sıralamalarının iyileştirilmesi ve potansiyel müşterilerin işletmeye çekilmesi için atılması gereken adımların başında Google işletme profili ya da Google MyBusiness optimizasyonu gelir. Google MyBusiness profilini optimize ederek ve çevrimiçi itibarı artırarak yerel takipçi sayısı artırılabilir.

Simur Digital müşterilerinin çevrimiçi görünürlüğünü artırma ve yüksek kaliteli trafiği web sitelerine çekme amacıyla titiz planlamalar yapar. Bu kapsamda SEO hizmetlerinin kullanılan en popüler arama motorlarıyla uyumluluğunun sağlanması aynı zamanda arama motoru botları nezdinde web sitelerinin güvenliğinin de artırılması anlamına gelir. Bunun için mutlaka özgün ve kaliteli içerikler yayınlanması, başlıklar ile HTML etiketlerinin optimize edilmesi ve yüksek çözünürlüklü görüntülerin kullanılması gibi adımlar atılmalıdır.

SEO stratejilerin kapsamında gerçekleştirilen çevrimiçi görünürlüğün artırılması ve marka güvenilirliğinin sağlanması çalışmalarının yanı sıra sayfa dışı optimizasyon çalışmalarına da gereken özen gösterilmelidir. Simur Digital bu konuda etkili sonuçlar elde etmek için nitelikli bağlantılar ve olumlu puanlar oluşturma amacıyla sosyal medya pazarlaması başta olmak üzere farklı yöntemler kullanır.

Simur Digital aynı zamanda müşterilerinin web siteleri için SEO dostu, özgün ve kaliteli içerikler üreten bir yazarlar ekibine sahiptir. Her müşteri ve faaliyet gösterilen sektör özelinde faydalı blog gönderileri oluşturulduğu gibi web sitesindeki mevcut ürün ve hizmet içeriklerinin optimizasyonu süreci de titizlikle gerçekleştirilir. Çünkü düzenli olarak kaliteli ve özgün içerikler etkileyen web siteleri arama motorları nezdinde değerlidir.

Neden Simur Digital?

SEO çok önemli ve mutlaka profesyonel SEO ajansı uzmanlığından faydalanılması gereken bir hizmettir. Atalay Sıdar önderliğinde çalışmalarını sürdüren Simur Digital Türkiye’nin 10 dil üzerinde referans sahibi ilk ve tek SEO ajansıdır. Faaliyet gösterdikleri sektörden bağımsız olarak tüm müşterilerinin daha fazla gelir elde etmelerini sağlayacak şekilde çevrimiçi varlıklarını büyütmeye yardımcı olur.

seo

Simur Digital’in uzman kadrosu arama motoru sıralamalarını doğrudan etkileyen arama motoru optimizasyonu sürecini müşterileri açısından kolay ve yüksek performanslı bir hale dönüştürmeyi hedefler. Bu amaçla her müşteri projesinin yönetilmesi için Simur Digital’de tek bir iletişim noktası vardır. Bu SEO uzmanının müşterisinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini en doğru şekilde anlamasını ve analiz etmesini sağlar. Bunun sonucunda özelleştirilmiş, etkili SEO stratejileri belirlenir ve uygulamaya alınır.

Simur Digital’in en önemli önceliklerinden biri Google ve diğer arama motorları nezdinde herhangi bir cezaya neden olabilecek spam gönderimi ve etik olmayan yöntemlerden kaçınmaktır. Bu kapsamda beyaz şapka SEO tekniklerini kullanmaktadır.

Photo by Austin Distel on Unsplash

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir