Şifrelerinizi KeePass ile güvende tutun

Bir süredir tüm şifrelerimi KeePass‘e emanet ediyorum. Kendileri açık kaynak kodlu süper bir şifre saklama programı. Her türlü kullanıcı adı ve şifreyi kendi oluşturduğu yüksek güvenlikli bir tür veritabanı dosyasında saklıyor. Bilgisayarınıza format attığınızda veya şifrelerinizi KeePass olan başka bir bilgisayara aktarmak istediğinizde bu dosyayı kopyalıyorsunuz.

FTP, kontrol panelleri gibi sahip olduğum tüm şifreleri kategorilere ayrılmış biçimde saklıyorum. İhtiyaç duyduğum şifreye görev çubuğundaki minik KeePass simgesine tıklayarak kolayca ulaşıyorum.

KeePass tüm bilgisayar kullanıcılarının alet çantasında mutlaka bulunması gerektiğine inandığım güzide bir program.

Yeri gelmişken, ihtiyaç duyduğunuz her an çeşitli seviyelerde şifreler üretmenize yardımcı olan egonomik.com/sifre aracımızı da hatırlamakta fayda var.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

 1. Çağrı Mustafa Alkan

  Tam benlik bir program bu Caner, ellerine sağlık. Sen waffle’ı hakettin ama du bakalım ne zaman 😀

  • Caner
   Yazar

   Her önüne gelen şifrelere ulaşmasın diye programa en başta bir yönetici şifresi ayarlıyorsun. Bu şifreyi bilmeyenler programı açamıyor.

 2. Emre

  Bu program web siteleri yada bankacılık sitelerine girdiğimizde siteyi hatırlayıp formlara kullanıcı adı şifreyi girmeyi tek tıkla yapabiliyormu? 

  • Caner
   Yazar

   Valla onu bilmiyorum abi o özellik için benim leptopun parmak okuyucusu var. Gerçi onu da kullanmıyorum ama artistlik olsun diye söyleyeyim istedim 🙂 Hani iPhone kullananlar genellikle “telefonum nerde” yerine “ayfonum nerde” falan derler ya bunu da onun gibi düşün.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir