Silikon Vadisi sizleri 9995$ ödüllü tasarım yarışmasına çağırıyor


Silikon Vadisi merkezli uluslararası sanatçı platformu Talenthouse tarafından gönderilen bir basın bültenini paylaşmak istiyorum:

Current Motor Tasarım Yarışması Basın Bülteni
Çevre dostu, tamamen kişiye özgü tasarımı ile herkesin favorisi olan elektrikli ‘scooterCurrent Motor, tüm sanatçıları Earth Day (Dünya Günü)’den esinlenerek yaratıcılıklarını ortaya çıkardıkları özgün tasarımları göndermeye davet ediyor.

Kazanan bir kişinin tasarımı, Rio de Janeiro’da gerçekleşek Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma ve Dünya Zirvesi Toplantısı Rio+20’de duyurulacak ve Earth Day kutlaması için özel üretilecek bir Current Motor Super Scooter’ın üzerinde yerini alacak.

Buna ek olarak, kazanan kişi ayrıca şunları elde edecek:

 • 9995 Dolar para ödülü
 • Tasarımının, Current Motor ve Dell sosyal medya kanallarında gösterilmesi ile global tanınmışlık
 • Bir adet Dell XPS 13 UltrabookTM
 • Current Motor websitesinde satılacak olan her Super Scooter tasarımı için 50 dolar (usd) telif ücreti

İlgilenen sanatçılar Türkçe dil desteği olan Talenthouse internet sitesinden 12 Nisan 2012 tarihine kadar yarışmaya katılabilirler. Yarışma sayfasına doğrudan ulaşmak için bu adresi kullanabilirsiniz: http://tlnt.at/H6qmsi

Current Motor Hakkında
Current Motor elektrikli Super Scooter’ları Amerika için Michigan’da üretmektedir. Üretilen scooterlar benzin kullanmamakta, emisyon üretmemekte ve herhangi bir bakım güçlüğü yaratmamaktadır. Dijital panelimiz tüm gerekli ekipmanları, GPS’i ve DELL’in donanımı ile kuvvetlendirilmiş scooter uygulamalarını sunmaktadır. Akıllı telefon uygulamaları ile uzaktan bateriyi şarj edebilir, yolculuklarınızı planlayabilir ve karbon miktarını ölçebilirsiniz. Super Scooter’larımız, 65mph ve üstüne kadar çıkmakta, 50 mile kadar değişen bir ölçekte gitmekte, mil başına 1 penny tüketmekte ve standart 110 V priz ile şarj edilmektedir. Super Scooter’lar müşteriye özgü aksesuarlarla süslenebilmektedir. Current Motor, BELLE Capital ve Michigan eyaleti tarafından desteklenmektedir.

Daha fazla bilgi için: currentmotor.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. hacı ökkeş dedi ki:

  yani ?

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Nasıl yani?

 3. hacı ökkeş dedi ki:

  Neden silikon vadiside japonya çin değil.
  ödüller neden rio da veriliyor.
  neden dell bu işin içinde
  neden ödül 1000 değil 5 aşağı
  neden bir haber bülteni ve ya webrazzi makalesi gibi yayınladın bu yazıyı
  neden kendi görüşlerin yok
  aslında benim fikrim olan bir ürünü orada görünce psikolojim ne olur.
  be dahada önemlisi dünyayı değiştirecek ve yön verecek olan geleceğin araçları bu kadar kıytırık üretilir pazarlanır.
  ya cidden ben bu makaleden neden bişi çıkaramadım ?

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Yapma hacı ökkeş haksızlık ediyorsun bence. Güzel bir yarışma düzenlemişler ve ürünlerini pazarlıyorlar, ayrıca tasarımcıya 10.000 dolar para ödülü ve satış başına komisyon ödeyeceklermiş.

  “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma ve Dünya Zirvesi Toplantısı” Rio’da düzenleneceği için olsa gerek tanıtımı orda yapacaklarmış, gayet açık gibi?

  Ayrıca bu bir basın bülteni olduğu için yorum katmadım. Bu siteyi web ve grafik tasarımcılar sıklıkla ziyaret ediyorlar, mutlaka birilerinin dikkatini çekeceğini düşündüğüm için bu şekilde paylaşmak istedim.

 5. Tunç dedi ki:

  Bence gayet güzel bir etkinlik. Ödülü esprisi olsun diye bol dokuzlu yapmışlar bence. Paylaşım için teşekkürler.

 6. Korhan dedi ki:

  Siteye daha evvelden kayıtlı sanatçı olmak gerekiyor mu, yoksa önüne gelen katılabilir mi? 

 7. Korhan dedi ki:

  usa da satılacak motor için, tüm dünyadan tasarıma açık olması biraz değişik, belki dış pazara da açılacaklarsa demek ki

 8. Melis Oner dedi ki:

  Gayet iyi! Silikon Vadisi ile bağlantısı olan her şeyi Webrazzi mi yazmalı yani onu anlamadım… Ayrıca Webrazzi okumak Techcrunch, Social Bakers ya da Mashable’ın çeviri yapılmış halini okumaktan farksız, taze bir şey görmek mümkün olmuyor bazen…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir