Şimdi Turhost’lu olduk datacenterları doldurduk!..


Şimdi başlığa bakarak “mübarek Turhost zaten senin sponsorun değil mi?” diyebilirsiniz, haklısınız da. Evet, şu ana kadar sevgili Turhost sadece kişisel sitemin hosting sponsorluğunu yapıyordu fakat bu site sayesinde tecrübe ettiğim hosting kalitesi ve ek olarak sundukları imkanlar öyle cazip geldi ki, artık ortağım Ümit’le birlikte müşteri sitelerimizi barındırmak için de Turhost ile çalışıyoruz.

Bu devirde hem Türkiye lokasyonlu, hem cPanel/WHM kontrol panelli, hem de bilimum teknik özellikleri tavan yapmış uygun fiyatlı hosting bulmak takdir edersiniz ki çok zor. Hal böyleyken 3-5 ay boyunca kendi kriterlerimize ve bütçemize uygun olabileceğini düşündüğümüz hemen her hosting firmasıyla irtibata geçip derdimizi anlatmaya çalıştık. Kimileri CPU limitleri konusunda saçmaladı, kimileri “bizim bağlı olduğumuz datacenter aslında Hollanda’da ama biz onu Türkiye gibi gösteriyoruz, router kullanıyoruz böyle çok süper” dedi, kimileri de gerçekten kurumsal yapılarına yakışmayacak biçimde kaba davrandı, “Oha oha böyle hosting paketini kim kaybetmiş siz bulasınız, aklınız başınızda mı?” gibi. Oysa bizim aklımız gayet başımızdaydı ve yıllardır yurtdışı menşeili sağlayıcılarda bu adamların çektikleri fiyatın belki de beşte biri kadarına at koşturuyorduk.

Meğer mutluluğu hep uzaklarda aramışız azizim…

Tam “yok arkadaş, biz bir idealin peşinden koşuyoruz, gerçek hayatta böyle bir hosting yok…” diye kara kara düşünmeye başlamışken Turhost devreye girdi. Bu amansız arayışlardan zamanında sitede de bahsetmiştim, haliyle kulaklarına gitmiş. “Caner manyak mısın, madem hosting arayıp duruyorsun biz ne güne duruyoruz?” deyip derdimi sordular, ben de bizdeki cPanel takıntısından bahsettim. (Turhost Plesk panelin platinium partneri olduğu için bu zamana kadar cPanel destekli paket seçenekleri yoktu) “Dert ettiğin şeye bak istediğin cPanel olsun…” deyip bir kaç gün içerisinde tam teşekküllü denize nazır hostumuzu inşa edip anahtarını teslim ettiler. Netice itibariyle sevgili dostlar artık Turhost kalitesinde, donanımından yazılımına kadar her şeyiyle on numara ve tam gönlümüzden geçtiği gibi bir hostumuz var.

Bu da yıllarca ABD sunucularında sürünmüş iki kafadar için mutluluğun resmidir:

Tavsiyelerimden sonra bana dönüp “Caner Turhost dedin ama bunlarda cPanel yok!” diyen bizim gibi takıntılı arkadaşlar benden duymuş olmasınlar ama çok yakında cPanel panelli paketler görücüye çıkacak. Hatta aslında öyle paketler çıkacak ki işten anlayanlar harbiden parmaklarını ısıracaklar, Caner demişti dersiniz :)

Şayet siz de artık yabancı firmaların akarından kokarından bıkmış bir “hostzede” olarak adam akıllı bir Türk firmasına transfer olmayı düşünüyorsanız hiç durmayın şöyle buyrun derim ve eğer Turhost ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa veya yardımcı olabileceğimi düşündüğünüz noktalar olursa iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

13 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir