“Sinem – Yağmur” ve müzikal düşler


SinemYağmur
[audio:http://www.egonomik.com/mp3/Sinem-Yagmur.mp3]
Bu şarkının hayatımda çok özel bir yeri var. Sene 2004 veya 2005 Sinem’in yeni çıktığı dönemler ve henüz kendisini kimse tanımıyor (şu anda da pek fazla tanındığı söylenemez ya), ailelerimizin bizleri baytar olalım, muhasebeci olalım diye gönderdiği üniversitede biz daha çok şu tip işlerle meşguldük:

O sıralar Türkiye’nin dört bir ucunda yana yakıla şöyle yanık sesli bir bayan vokal arıyorduk. İlk albümümüzü çıkaracaktık ve batı gırtlağına sahip, mümkünse sesi rnb türü işlere yatkın bir vokal ile çok süper işler yapacağımızdan emindik (henüz Beni Bana Sor‘u yapmamıştık).

Tabi hal böyle olunca nerdeyse her gün “şurda güzel sesli bir kız varmış” türü duyumlar alıp o kıza ulaşmaya çalışıyorduk. Bir gün eve geldiğimde rahmetli kardeşim Oflaz (fotoğrafta ortada) ve gitaristimiz Erdem (solda) “agaa gel gel sana çok pis bir sürprizimiz var!” diyerekten beni karşıladılar, bilgisayarın başına oturtup sesi sonuna kadar açıp parlayan gözlerle play tuşuna bastılar… Evet çalan parça buydu. Allah’ım hissettiğim duyguları tarif etmem mümkün değil, kız her “yaj yağmuru” dediğinde gözlerimin önüne “sahne ışıkları altında vokalistiyle dans eden rapçi” türü magazinel manşetler dolaşıyor, İsviçre konserinde alacağımız olumlu tepkileri en verimli şekilde ölçmek için alkışmetre edinmemiz gerektiği gibi enteresan düşüncelere dalıyor ama ifade edemiyordum, kelimenin tam anlamıyla nutkum tutulmuştu…

– Ee.. Öhea.. Abi bu kızın zaten albümü var, nasıl olcek bu iş?
– Kardeeş Almancı bu tamam mı orda kendi imkanlarıyla bastırmış albümü ayrıca biz konuştuk kızla buraya gelince kesin bizde ya…
– Oolum yapmayın bak, bu yaşta kalp hastası etmeyin beni, bu kız bu sesle gelip bizimle mi çalışacak lan? Para mara ister bu..
– Yok aga yok kız bizi duymuş zaten tarzımızı neyin çok beğenmiş 2 aya kalmaz burda, biz stüdyoyu ayarlamaya bakalım…

20 dakika… Şerefsiz heriflerin benimle kafa bulup duygularımla oynadıklarını itiraf etmeleri tam 20 dakika sürdü, ama ben o süre zarfında çoktaan tüm sanat hayatımızı en ince detaylarıyla Sinem’li bir şekilde kurgulamıştım bile :)


TRT Ankara Stüdyoları – Geceden Sabaha Programı
Soldan sağa: Sunucu Çiğdem Hanım, Vokal&Gitarist İbo, Ben, Oflaz

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

6 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir