Sinema – (500) Days of Summer (2009)

500_days_of_summerYazarın Notu: İzleyeceğiniz her şey kurgudan ibarettir. Biriyle olan herhangi bir benzerlik görürseniz, tamamen tesadüftür.Özellikle de seninle Jenny Beckman.Sürtük!”

Bu sözler tabii ki bana ait değil, yani o yazar ben değilim. Filmde  karşınıza çıkan ilk sözler bunlar ve daha filmin başında  ?Noluyoruz lan!? deyip bir kaşınızın yukarı kalkmasına daha sonra da gülmenize neden olan sözler. En azından bana öyle oldu :) İşte bu yüzden de  bu sözlerle başladım filmi anlatmaya.

Filmin hikayesi gayet basit; esas oğlan (Tom) esas kıza (Summer, nam-ı diğer sürtük (sonuna kadar hak ediyor bu ünvanı)) aşık olur. Esas kız taktığımız sıfata uygun davranır ve bizim garibanın dünyasını alt üst eder, filmin ana teması bu. Peki abicim farklılık nerde? Farklılık şurada: Konuyu bi başından bi ortasından bi orasından bi burasından verip düz olmayan ama çok tadında ayarlanmış karışık bir çizgi ile size sunmalarında. Hani bazı yönetmenler hep bunu yapmaya çalışırda zıçarlar ya, bu adam zıçmamış işte :)

Filmin daha ikinci dakikası dolmadan Summer?ın ne kadar psikopat bir kız olduğunu anlayacağınızdan ve daha o dakika yazık olacak bu bizim oğlan Tom?a diyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.  Daha fazla uzatmayayım, bence bu film seyredilebilir, farklı bir yapısı ve işlenişi olan, imdb?den aldığı 8.2 puanı da sonuna kadar hak eden bir film. Benim gibi sevgilinizden yeni ayrılıp da depresyona girdiyseniz ya da uzun süredir bir ilişkiniz olmadıysa yüreğinize azıcıkta olsa su serpip ohhh demenizi sağlayabilir, o yüzden seyredin abicim.

9 Ekim’de gösterime girmiş olmasına rağmen halen memleketin muhtelif yerlerinde gösterimde bunuda hatırlatalım.  O salonları görmek için şurayı, filmin imdb sayfasını görmek içinse şuraya tıklayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir