Sinema – The Expendables (2010) Fragman [HQ]


Manyak bir sinema şöleni geliyor arkadaşlar, söylenenler doğruysa 2010 yılında en çok bu film konuşulacak gibi “Rambo 4 ile jübilesini yaptı” diye düşündüğüm Sylvester Stallone beni öyle bir ters köşe yaptı ki anlatamam (ki telefonda da kendisine aynen söyledim, çıkıştım hatta), sen tut Arnold Schwarzenegger‘dan Bruce Willis‘e, Jason Statham‘dan Jet Li‘ye ve hatta Rocky’nin unutulmaz sarışın devi, 5. sınıf Amerikan filmlerinin unutulmaz yıldızı Ivan Drago‘ya (Dolph Lundgren) kadar bütün ağır topları aynı objektifin karşısına geçir, adını The Expendables (Harcanabilirler) koy sonra da seyirciye bu “şeyi” izlerken kalp krizi geçirmemelerini söyle, Allah adamı taş yapar taş! Dikkat edin yapıma “film” demeye dilim varmıyor, öyle ki kopyalar sinema salonlarına cam fanus içinde kaşıkçı elması muamelesiyle gönderilsin gibi bir öneride bile bulunabilirim.

the-expendables

Aslında böyle bir filmde 90’lı yılların ağır toplarından (yaşlar 50-60) tam randımanlı aksiyon beklemek doğru değil, ki zaten aldığım duyumlara göre Arnie filmde ufak bir rolle yine kendisini (yani valiyi) oynayacakmış, sanırım Bruce Baba ve Ivan’da benzer bir kaç ufak sahnede görünüp kaybolacak ama bu bile yeter bence, tek endişem Sylvester’ın böyle bir kadroyla ortaya vasat bir film çıkarmaması yani bu tür kadroları şimdiye kadar sadece Quentin Tarantino filmlerinde “başarılı yapım” kisvesiyle izlediğimizi düşünecek olursanız endişeme az da olsa hak verirsiniz. Gerçi bu kadar bombayı bir arada kullanıp “harcanabilir” bir film yapmak da özel çaba gerektirir herhalde.

the-expendables-movie-actors

Son olarak öğrendiğim kadarıyla film için Jean Claude Van Damme‘ın da kapısı çalınmış ve fakat kişisel bir takım sebeplerden ötürü kendileri kadroya dahil olamamış, tüh dedim, üzüldüm ne diyeyim ayrıca fragman da sanki yukarıda adı geçen isimleri pek doğrulamıyor gibi ya neyse ben de “film seti” mantığı hepten tropikal bitkileri olan üçüncü dünya ülkelerine dayalı bi adamın (Stallone) yalancısıyım :)

Filmin henüz resmi bir web sayfası yok, fanlar tarafından hazırlanan sayfaya ise şu adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.theexpendablesmovie.net

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.