Sinema – The Hangover (Felekten Bir Gece) [2009]

Çok uzun zamandır böylesine keyifli bir film izlemediğimi söylemeliyim. Aslında artık aşırı cinsel içerikli ikinci sınıf Amerikan komedi (!) filmlerinden o kadar sıkıldım ki The Hangover ‘ı da konusuna şöyle bir bakıp aynı kategoriye koymuş ve sabit diskimdeki “yokluk zamanı izlenecek filmler” klasörüne yapıştırmıştım, uzun zamandır izlenmeyi bekliyordu yani. Şu internetsiz geçen 2 gün içerisinde de baya bir boş vaktim olunca bu filme de istemeye istemeye sıra geldi.

Film aslında standart bir “Vegas ‘ta bekarlığa veda partisi” konusuna dayanıyor fakat bu sıradan mevzu o kadar absürt bir mizahla işlenmiş ki daha konuya girer girmez kendimi kahkahalar atarken buldum. Elemanlar Vegas’taki ilk gecelerinde öyle insan ötesi bir dağıtma olayına girişiyorlar ki sabah savaş alanına dönmüş otel odasında uyandıklarında damat adayını kaybettiklerini bile zor farkediyorlar, işin berbat yanı da ne geceye dair en ufak bir şey hatırlayabiliyorlar ne de tuvalette bulunan kaplan ile dolaptaki bebeğe bir açıklama getirebiliyorlar.

Filmde bunlara benzer o kadar enstantane var ki anlatamam, arabanın bagajından fırlayıp herkesi döven çıplak Japondan otel odasında piyano çalan ve akabinde yumruklarını konuşturan Mike Tyson’a kadar (kendisi oynamış) her sahne başka bir saçmalıkla dolu.

Elemanların mafya işlerine karışıp fidye ödemek zorunda kalmalarından, kumarda bir gecede 80.000 dolar kazanmalarından veya aralarından birinin (dişçi) sarhoş kafayla bir fahişeyle evlenip kendi dişlerini çekmeye çalışmasından bahsetmiyorum bile.

Zeka kırıntılarından eser bile bulunmayan bayağı komiklikte filmlerin türediği şu son dönemde The Hangover ‘ın şok edici tuhaflıkta sahneleriyle bile ilk 10 listeme girmeyi başardığını söyleyebilirim.

Absürt, saçma, yer yer zeka dolu esprilerden hoşlanıyorsanız (kim hoşlanmaz demeyin, cidden sevmeyenler var) hiç vakit kaybetmedin izleyin derim. 89.197 imdb kullanıcısı The Hangover ‘ı 10 üzerinden 8 puanla ödüllendirmiş ve emin olun film bu puanı her yönüyle hak ediyor.

Arabanız hazır memur beyler…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

  1. Mustinet dedi ki:

    Dün okudum, ilgimi çekti, indiriyorum, izleyeceğim :D

  2. Mustinet dedi ki:

    2010 yılına gülerek girdim. Gerizake Alan sağolsun beni çok güldürdü :D Filmin sonunda kendiy şap şarkısını söyleyen şahısı nedense sana çok benzettim :D . Filmin devamı niteliğinde fotoğraflarla geçen ve göremediğim o geceyi çekseler galiba 10 puan alır gibime geliyor :D.

  3. Caner Öncel dedi ki:

    Filmin sonunda kendiy şap şarkısını söyleyen şahısı nedense sana çok benzettim” bak ya :D O amca aynı psikopatlığı Jay Leno Show’da da yapıyo :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir