Site tanıtım: Fragman.web.tr


Güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyoruz” bana gönderdikleri mesajda tam olarak böyle yazmışlar. Çoğu okur nasıl bir sinema fanatiği olduğumu bilir, haliyle alçakgönüllü de olsa iddialı olduğunu belirten bir fragman sitesine yüksek beklentilerle girmiş olmam sanırım gayet normal.

Fragmanların hem türlere göre hem de bu hafta, gelecek hafta şeklinde kategorize edilmiş olması özellikle hoşuma gitti (ayrıca unutulmaz Atıf Yılmaz filmi Selvi Boylum Al Yazmalım‘ın yeniden vizyona gireceğini fragman.web.tr‘den öğrendim) yalnız nedense şu an için yeni filmlere çok fazla ağırlık vermemişler, bu konuyu da zamanla oturtacaklarını düşünüyorum.

Sitenin genel üslubuna bayılmış olsam da teknik açıdan gözüme çarpan bazı eksiklikleri yok değil; örneğin fragman izlemek üzere girdiğiniz sayfada film hakkında verilen bilgiler biraz yüzeysel tutulmuş, ayrıca film afişlerinin eklenmesi hem ziyaretçiler hem de seo açısından faydalı olabilirdi, bir de keşke sayfanın kıyısında köşesinde bir yerde filmin imdb sitesinden eş zamanlı alınan puan bilgilerine yer verilseymiş ortaya tadından yenmez bir iş çıkmış olurmuş :)

Eğer webmaster kimliğimle tasarım konusunda birşeyler önerecek olsaydım şablonun gayet amacına uygun olduğunu fakat fragman sayfasındaki sular seller gibi keywordların içeriğin tepesi yerine altına yerleştirilmesinin daha uygun olabileceğini söylerdim.

Evet sitenin gözüme çarpan eksikliklerinden bolca bahsettim ancak bu gelecek vaadeden bir çalışma olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bir sinemasever olarak benim fragman.web.tr hakkındaki genel düşüncem “eksiklikleri olsa da gerçekten güzel bir iş çıkarmışlar” oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. YNUS dedi ki:

    ego abi müthiş… baykal çalışman eline sağlık sen en iyisisn sana bö yü vermeyen hayalet görüp böölesin ynus

  2. cavid cavadov dedi ki:

    Bu güzel ytazınız ve kesinlikle dikkate alacağımız yapıcı eleştirileriniz için çok teşekkürler Caner bey, ben sizin sitenize yapıcı da olsa eleştiri yapmak istesem inanın hiçbirşey bulamam çünkü sahide çok şık ve çok espritüel ;)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.