Siteniz için canlı ve ücretsiz ziyaretçi takip sistemi: Feedjit.com


Feedjit sitenizde o an aktif olan ziyaretçileri eş-zamanlı takip etmenize olanak sağlayan kullanışlı bir istatistik servisi. Ziyaretçilerinizin; ne kadar süre sitede bulunduğu, hangi işletim sistemini ve tarayıcıyı kullandığı, hangi ülke ve daha güzeli hangi şehirden geldiği, ayrıca ziyaret kaynakları (referer) gibi bilgilerini, sitenize yerleştireceğiniz bir widget sayesinde canlı olarak takip edebilmenizi sağlıyor.

Feedjit anasayfasında ayrıca istatistik konusuna aşırı önem gösterenler için bir de öneri bölümü bulunuyor. Mesela ben siteye girdiğimde “Turkey » Yalova Province » Yalova » Blogs Popular with Yalova Readers Today:” gibi bir ibareyle karşılaşıyorum ve bulunduğum bölgedeki potansiyel ziyaretçilerin o gün için daha çok ne tür blog girilerine ilgi gösterdiklerini gözlemleyebiliyorum. Bu tür istatistiklerin internet üzerindeki sosyal akışı takip eden bir çok firma için altın değerinde olabileceğini göz önünde bulundurunca sitenin bu anlamda gerçekten süper bir amme hizmeti sunduğunu söyleyebilirim.

Sitenin eksileri yok değil. Örneğin ücretsiz versiyonda trafik akışını sadece public (halka açık) olarak takip edebiliyorsunuz yani isteyen herkes elini kolunu sallayarak sitenizde ne olup bittiğini gözlemleyebiliyor, hatta bu iş için özellikle eşek kadar bir widget dayatıyorlar. İncelediğim kadarıyla bu işi kapalı kapılar ardında yapabilmek için bu tür servislerin hemen hepsinde olduğu gibi bir “upgrade to pro” linkine tıklamak gerekiyor, yani ne kadar ekmek o kadar köfte.

Ben beleş hizmetleri seven kendi halinde bir site/blog sahibiyim, herhangi bir ticari kaygı taşımadığım gibi şu an için siteme en çok hangi konularda ziyaretçi aktığının potansiyel rakiplerim tarafından öğrenilmesinin benim için herhangi bir mahsuru yok” diyenler için Ankaralı Turgut’tan geliyor: feedjit.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.