Siteniz için online favikon oluşturucu (favicon generator)

favikon-generator
Favikonlar sitenizi 16×16’lık bir alanla özetlemeye çalışan miniminnacık mühürlerdir. Kullanıcıya tarayıcı sekmeleri arasında gezinirken görsel açıdan kolaylık sağladıkları gibi ayrıca sitenize ciddiyet havası katarlar (devlet dairesi tadında bir ciddiyet değil “bu site işine önem gösteriyor” gibi) Bu ikonların yapımı Microangelo türü programlar sayesinde oldukça kolaydır fakat crackli yazılım veya ücretsiz de olsa herhangi bir icon yazılımı kullanmıyorsanız, daha da güzeli program kullanmaya üşeniyorsanız bu işi online olarak bir iki adımda kolayca halledebilirsiniz.
Sitemizin adı favikon.com ve  bilgisayarınızdan yükleyebileceğiniz maksimum 5mb’lık bir resim dosyasını (o kadar büyük bir limite ne gerek varsa) kolayca favikona çevirmenize olanak sağlıyor, resminizi yüklüyor, kırpıp biçiyorsunuz ve nurtopu gibi 16×16’lık bir ikonunuz oluyor, güle güle kullanın.

Not: bir arkadaş iletişim bölümünden bu gibi konularda kullandığım İngilizce ifadelerden rahatsız olduğunu belirten bir mesaj göndermiş ve “Türk sitesi değil misin” gibi gereksiz bir milliyetçiliğe girişmiş, kendilerine önce “teknik terim” ve “jargon” ifadelerini araştırmasını tavsiye ediyor, ardından buraya Blogcatalog veya Google blog araması türü siteler aracılığıyla ulaşan ve faydalanan gevur arkadaşlar olduğunu belirtmek istiyorum. Ayrıca “egonomik.com” alan adı için yıllık 7.69$ + KDV ödediğim sürece ister Filipince yazarım ister Mozambikçe, herşey Google’a bu siteyle alakalı bir terim yazmamandan geçiyor “yiğidim”.

(Bu sıralar da paso online araçlardan gidiyoruz ya hadi bakalım hayırlısı. Yazıdan şu an canımın sıkkın olduğu belli oluyor mu?)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir