Sitenizi eski tarayıcılarda test edin: IETester


Bu ihtiyacı site istatistiklerini incelerken hissettim, istatistiklere göre site ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğu hala IE 6 kullanıyor. Evet acı ama gerçek, bu kimseler çoğunlukla bilgisayarlarını satın aldıkları gün üzerinde gelen bu teknoloji eskisi tarayıcıyı tüm güncelleme bildirimlerine ve belli başlı sitelerin “yapmayın etmeyin daha güncel bir tarayıcı kullanın” uyarılarına rağmen hala ısrarla kullanıyorlar.

Ben de sitemde şu meşhur “Kill IE 6” projesine benzer bir olaya girişip bu lanet tarayıcıyı ısrarla kullanmaya devam edenlere en azından ufak bir uyarı vererek doğru yolu bulmalarına yardımcı olmayı düşündüm fakat bu düşüncemi henüz hayata geçiremedim, çünkü şöyle sitenin ortalarında bir yerlerde durup göze gelecek ve aynı zamanda IE 6 tarafından yorumlanabilecek adam gibi bir script bulamadım.

IE 6 tasarımcının baş düşmanı olmayı sonuna kadar hak eden bir tarayıcı, ben transparan png desteği olmadığı için kendilerinden özellikle nefret ediyorum ki sırf bu yüzden Egonomik’e IETester IE 6 platformu aracılığıyla bakmaya cesaret bile edemedim (cidden darmaduman bir site görmeye hiç niyetim yok).

Netice itibariyle eğer sitenizi IE 5 ‘ten son sürüme kadar tüm IE versiyonlarında test etmek veya tarayıcıya özel mesaj verdirdiğiniz betiklerin adam gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istiyorsanız IETester sizin için biçilmiş kaftan.

IETester (Çoklu dil destekli / Ücretsiz) indir:
Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir