Sitenizi eski tarayıcılarda test edin: IETester


Bu ihtiyacı site istatistiklerini incelerken hissettim, istatistiklere göre site ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğu hala IE 6 kullanıyor. Evet acı ama gerçek, bu kimseler çoğunlukla bilgisayarlarını satın aldıkları gün üzerinde gelen bu teknoloji eskisi tarayıcıyı tüm güncelleme bildirimlerine ve belli başlı sitelerin “yapmayın etmeyin daha güncel bir tarayıcı kullanın” uyarılarına rağmen hala ısrarla kullanıyorlar.

Ben de sitemde şu meşhur “Kill IE 6” projesine benzer bir olaya girişip bu lanet tarayıcıyı ısrarla kullanmaya devam edenlere en azından ufak bir uyarı vererek doğru yolu bulmalarına yardımcı olmayı düşündüm fakat bu düşüncemi henüz hayata geçiremedim, çünkü şöyle sitenin ortalarında bir yerlerde durup göze gelecek ve aynı zamanda IE 6 tarafından yorumlanabilecek adam gibi bir script bulamadım.

IE 6 tasarımcının baş düşmanı olmayı sonuna kadar hak eden bir tarayıcı, ben transparan png desteği olmadığı için kendilerinden özellikle nefret ediyorum ki sırf bu yüzden Egonomik’e IETester IE 6 platformu aracılığıyla bakmaya cesaret bile edemedim (cidden darmaduman bir site görmeye hiç niyetim yok).

Netice itibariyle eğer sitenizi IE 5 ‘ten son sürüme kadar tüm IE versiyonlarında test etmek veya tarayıcıya özel mesaj verdirdiğiniz betiklerin adam gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istiyorsanız IETester sizin için biçilmiş kaftan.

IETester (Çoklu dil destekli / Ücretsiz) indir:
Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. UB dedi ki:

  Bir alternatif olarak Windows 7’deki Windows XP modu yardımı ile doğrudan Internet Explorer 6’yı çalıştırmanız ve öyle test etmeniz mümkün.
  Ne işe yarayacak derseniz, yaramayacak, maksat macera olsun. :)

 2. Caner Öncel dedi ki:

  İşte sayende ne güzel yeni yeni şeyler öğreniyoruz Umutcum, sağol var ol :)

 3. Muhammet dedi ki:

  abi iyi ki egonomiğe girmemişsin ie ile…
  vallahi ben bi girdim, sana yemin ediyorum 10-15 tane hata mesajı geldi, onu geçtim, site darmadağın… mesela daima sağda olması gereken elinde egonomik bayrağı bulunan atlı, sitenin en altında orta bi yere koymuşlar. resimler birbirine geçmiş. “Panik halinde basınız” tuşu ters dönmüş…
  iyi ki bakmamışın haa, Allah korumuş. :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.