Bir rüya bu kadar mı gerçekçi olur?

lamborghini-murcielago-lp-640-3Araba” denilen şey şu yanda gördüğünüzdür, araba diye bildiğiniz diğerlerinin hepsi sadece “araç” tır. At, avrat, silah kavramındaki at günümüzde boğa ikonlu bir İspanyol olarak yaşamını sürdürmektedir ve adı Lambrorghini’dir. Öyle aman aman bir otomobil tutkum ve bilgim yok, “kaç beygir” sorusuna bile adam gibi cevap veremem, oto magazin dergilerini veya 5.vites programını takip etmem, işin teknik incelikleride hayatı teferruatlı yaşamayan biri olarak çok umurumda değil açıkcası. Bir arabaya baktığımda içimdeki ufak nehir birden azgın bir çağlayana dönüşüyorsa tamamdır, araba o’dur. Bana bu duyguyu yaşatan tek araba şu ana kadar yeni nesil Ford Mustang‘lerdi ta ki geçen akşam bir kokteyle siyah Lamborghini‘mle gidene kadar. Ne var? Aç tavuk rüyasında darı görürmüş kardeşim :) O kadar gerçekçiydi ki anlatamam, meğer içimde nasıl bir Lamborghini özlemi varmış, ben bu arabayı nasıl seviyormuşumda haberim yokmuş.

Uyanır uyanmaz hemen rüyamdaki modeli araştırmaya koyuldum ve buldum Gallardo felan değil ben o gece siyah bir Murciélago‘ya biniyormuşum. Kabul ediyorum ofsayt bir isim fakat rüyamdaki çizgilerin, hatların, girinti çıkıntıların birebir aynısı bu araba ve ben Lamborghini modellerini daha önce şöyle oturup alıcı gözüyle hiç incelememiştim. Ha şimdi inceliyorsun da ne oluyor derseniz birşey olacağı yok çünkü alın teriyle veya hırsızlık mırsızlık yapılmadan alınacak bir araba değil. Benim modelin fiyatları 250.000 ila 450.000 Euro arasında değişiyor, şöyle ki yaşamımın herhangi bir evresinde bu parayı kazanacak olsam yedi ceddimin hayatı kurtulur. Zaten o parayı verip bu arabalara binenler puşttur o kadar parayı nerden buluyor pis herifler :D (aşırı kıskancım ve ben sahip olamıyorsam bok atarım, huyum kurusun…) Haksızmıyım? Alın teriyle ne bileyim emek sarfederek 500.000 Euro kazanacaksın ve o parayı acımadan gidip bir arabaya yatıracaksın, yok kardeşim biz halk çocuğuyuz bu rakamları telaffuz etmeye bile kafamız basmaz bizim.

25 yaşındayım ve bugüne kadar araba diye bindiğim tek şey 78 model bir Ford Taunus’tu (89 Avrupa kasa, lütfen!) o da baba yadigarıydı ve ehliyetsiz kullanıyordum (hala da ehliyetim yok). Ben üniversitedeyken annem vekaleten satmış “eski araba, çok masraf çıkartıyor” diye, 2 milyara. Sonuç olarak bigün kadın programlarının birinden “yıllardır görmediğin armatör dayını bulduk, gel mirasını sana bırakacakmış” türünden bir çağrı gelmedikçe, umutsuzluk ve çaresizlik içerisinde bir Lamborghinim olmadan ölüp gideceğim. Hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçerkende geçen gece gördüğüm rüyayı bir kere daha özet geçebilirsem ne mutlu bana.

İşte rüyalarımın modeli: Lamborghini Murciélago LP 640

lamborghini-murcielago-lp-640-3

lamborghini-murcielago-lp-640-1

lamborghini-murcielago-lp-640-2

lamborghini-murcielago-lp-640-4

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir