Siz hiç çorba çeşmesi gördünüz mü?


Şaka yapmıyorum, musluklarından çorba akan bu çeşme gerçek ve İzmit merkezde belediye binasının biraz ilerisinde bulunuyor (Ömerağa Mahallesi Yürüyüş Yolu mevkiinde). Bizim ofise de çok yakın. Bir kaç kez arkadaşlarla önünden geçmiştik fotoğraflarını çekip paylaşmak bugüne kısmetmiş.

Eğer yolunuz İzmit’e düşerse ve sabah saatlerinde (07:00 ile 09:00 arası) canınız çorba çekerse bardağınızı bu çeşmeye dayayıp afiyetle çorba içebilirsiniz. Valla süper bir olay. İzmit Belediyesine bu güzel hizmetleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

13 Yorum

 1. kadirrrrr dedi ki:

  Yaptırandan Allah razı olsun. Gerçekten çok sevindim görünce. İnşallah şehirde ihtiyacı olan herkes görür bu çeşmeyi.

 2. kralizasyon dedi ki:

  Belediye çalışıyor! :D

 3. Çağrı Mustafa Alkan dedi ki:

  Okulu bitirip İzmit’ten döneli 3 sene oluyor ama hâlâ telefonuma İzmit Kültür-Sanat haberleri geliyor, adamlar çalışıyor :D

 4. Beraat dedi ki:

  Gerçekten çok hoş,tebrikler.

 5. yusuf dedi ki:

  Çeşmeden çorbayı alıp, ofise içmeye gelebiliyor muyuz peki? :D

 6. Esat Tanören dedi ki:

  Hijyenik mi? Esenlerde görmüştüm bundan Şubat ayında, bayağı bir hoşuma gitmişti aslında, ilginç ama çorbanın kaynağı nerede? Yani değirmenin suyu nereden geliyor ve temizlik nasıl yapılıyor diye çok düşündüm, ama saatlerimi ne zaman çorba akacak diye bekleyerek geçiremediğim için cevap alamadım. Sonra öğrendim Bilgi Edinme Kanunu diye bir şeyle belediyeye yazıp cevap alınabiliyormuş, fakat tivittır çıktı Bilgi Edinme Kanunu öldü, yazıyosun tivitten herhangi bir başkana “hop bilader” diye danışmanları ilgileniyor :) gözünü seveyim teknoloji bizi çorbadan nerelere getirdin.

 7. Muhammet dedi ki:

  Ben buna yorum yaptım diye hatırlıyorum yanlış hatırlamışım :D adamların ellerine sağlık kimin fikri ise allah razı olsun. Yalnız çalışma mekanizmasını merak ettim. Çorbalar taze mi? Sıcak mı? Bence içinde makine var, belirli saatlerde kazanı suyla doldurup, hazır çorba tozlarını karıştırıp kaynatıyor.

 8. Muhammet dedi ki:

  Caner bi uyu allahını seversen ya :D gecenin üç buçuğunda yazdığım yorumu onaylıyorsun. :D

 9. Okan dedi ki:

  Abi sizin ofis nerede? Ziyaretine gelelim :)

 10. Mertcan dedi ki:

  istanbul’a yolun düşerse esenler’e gel ordada var çorba çeşmesi…

 11. Mehmet dedi ki:

  2 Senedir İzmitteyim bunu yeni duydum :) Gerçi böyle bir şey için tanıtım yapsalar bizim millet 1 haftalık yemek ihtiyacını oradan sağlar :) Öğrenciler olarak arkadaşlarımla kuyuyu kuruturuz artık.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.