Sizleri yeni otobüsümle tanıştırayım

Evet değerli dostlar, bir süre önce sizlere Mercedes’in 90 model M Serisi jiplerine gönül koyduğumdan bahsetmiştim. Hani şu Jurassic Park filminde oynayanlardan. Ortalama 25 – 30 Bin TL arasında satılan bu arabayı krediyle mrediyle bir şekilde satın almayı uzun süredir düşünüyorum fakat “Çok yakar, vergisi yüksektir, onca borcun altına girilmez” diyen eşimin dostumun tavsiyesine kulak verip bir çılgınlık yapmıyorum.

Hal vaziyet böyleyken, bu durumdan haberdar olan bir arkadaşım arayıp “Caner elimde bir araba var tam senlik. Müsaitsen geleyim göstereyim” dedi. Merak ettim “Hayhay gel göster” dedim. Çıkmış bu otobüsle gelmiş. “Hacı bu ne?” dedim, “Tam senin istediğin gibi bir araba abi” dedi. “Hem Mercedes, hem 90’lı yılların modellerinden hem de kocaman. Aileni bırak sülaleni alırsın ister Kuşadası’na pikniğe gidersin ister Hoşaf Kalesini ziyarete. Fiyatı da uygun, kelepir, bence kaçırma” diye de ekledi. O kadar güzel anlattı ki “Uzat elini o zaman” dedim, el sıkıştık anlaştık ve şu anda otobüs kapımın önünde park halinde duruyor. Üstelik yanlış yere park ettim diye çekilme riski de yok.

Ne kadar mantıklı, akıl dolu bir karar vermişim değil mi dostlar? Beyin bedava, taşıyorum, neden hamallık yapayım dedim ve artık hem zeki, çevik, atılgan hem de şahsi otobüs sahibi bir bireyim. Bakarsınız bir gün Egonomik camiası olarak Türkiye turuna çıkarız, kararımın ne kadar mantıklı olduğunu sorgularken bunu da göz önünde bulundurun yani.

(4 küsur sene ve bilmem kaç bin yazının ardından ilk defa şu anda cep telefonunun o kıç kadar ekranı ile bir yazı yayınlıyorum çünkü leptopumun adaptörünü ofiste unutmuşum. Arkadaş bu iş baya bildiğin eziyetmiş ya, millet nasıl uğraşıyor hayret valla.)

Düzeltme: Otobüs alınır mı arkadaş otobüs? Şahsi otobüs hem de? Dün bilgisayarsız kalmıştım, pencereden bakınca sokağın karşısına park etmiş bu otobüsü gördüm aklıma böyle bir yazı yazmak geldi, aklımda kalacağına yazayım gitsin dedim, maksat muhabbet olsun :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

24 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir