Sizleri yeni web sitem ile tanıştırayım: Eskireklamlar.com


Eski reklamları severim, tıpkı bana eski güzel günleri hatırlatan diğer nostaljik şeyler gibi. Herşeyin büyük bir hızla tüketildiği günümüzde öyle değil ama bundan 10-15 sene kadar önce reklam sloganları ünlü olur, haftalarca dilden dile dolaşırdı. Aslına bakacak olursanız hepsi temelde cebimizdeki paraya göz koyan firmaların şirin görünme çabalarıydı ancak öyle veya böyle artık geçmişimizin birer parçası olarak hatırlanıyorlar.

– Tık tık tık, eyi günler
– Ayşe Teyze cırt diye gitti gömlek!
– Hey arkadaş, sağol!
– Al beni, al götür beni doğaya…

Kısa bir süre önce eskireklamlar.com alan adı için bir hatırlatıcı oluşturdum. Düşük bir ihtimalle de olsa düşerse haberim olsun, alıp sadece eski reklamların yer aldığı kendi halinde bir web sitesi oluştururum dedim. Bu tür konularda genellikle çok şanssızımdır fakat bu sefer dileklerin kabul edildiği bir ana denk gelmiş olacağım ki geçenlerde posta kutuma alan adının düştüğünü belirten bir e-posta geldi. Nasıl sevindiğimi anlatamam, vakit kaybetmeden kayıt ettim ve tam olarak aklımdaki gibi minimal bir tasarım ile yayına aldım.

Sitenin şu anki yegane amacı ismine uygun olarak eski reklamları (poster, afiş, video vs.) bünyesinde toplamak ve arşivlemek. Bu iş için Egononik’i de kullanabilirdim fakat izlenimlerime göre bu sitenin okurları altına yorum yapmadan paylaştığım içeriklerden (karikatürler hariç) pek hoşlanmıyorlar.

Site hakkındaki görüşlerinizi ve “Şurada şu olsaydı, şöyle bir özellik bulunsaydı daha iyi olurdu” gibi önerilerinizi bekliyorum. Hatta bu tür şeylere meraklıysanız önereceğiniz veya editör olup direkt olarak siteye ekleyeceğiniz reklamlarla projenin bir parçası olabilirsiniz. Ayrıca https://twitter.com/eskireklamlar adresini takibe alarak (şimdilik muhtemelen seyrek olarak) eklenecek yeni reklamlardan haberdar olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

25 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir